Türkiye’nin köklü yükseköğretim kurumlarından biri olan Gazi Üniversitesi, üniversite adaylarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Üniversite adaylarının Üniversitemizi görmesini ve Üniversitemiz hakkında bilgilenmesini isteyen liseler Üniversitemize ziyaretler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 2024 yılının ilk 6 ayında Üniversitemizi 167 lise ziyaret etti. Üniversitemizi ziyaret ederek bilgi alan üniversite adayı sayısı ise 8 bin 483 olarak gerçekleşti.
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün organizasyonuyla liselerin talepleri doğrultusunda yapılan tanıtım programlarına 45 ilden (Aksaray, Ankara, Antalya, Adana, Afyon, Bartın, Bolu, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Elazığ, Hatay, Isparta, İzmit, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kütahya, Kırıkkale, Karaman, Kastamonu, Kahramanmaraş, Konya, Mersin, Muğla, Manisa, Nevşehir, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Sinop, Trabzon, Uşak, Yozgt, Zonguldak) katılım oldu.
Tanıtım ziyaretlerin en yoğun gerçekleştiği aylar ise Nisan (54 okul-2992 öğrenci) ve Mayıs (56 okul-2564) öğrenci olarak gerçekleşti.
Tanıtım ziyaretleri kapsamında organize edilen programlar sayesinde Üniversite adayları Üniversitemizi görme, bölümler hakkında ve imkânları hakkında bilgilenme fırsatı elde ediyorlar.
Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerimizden Bir Başarı Daha…
Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Güney, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız’ı Ziyaret Etti
IKBY Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Aydın Maruf, NÖROM'u Ziyaret Etti
Gazi Üniversitesini, 2024 Yılının İlk 6 Ayında 8 bin 453 Üniversite Adayı Ziyaret Etti
Üniversitemiz 15 Bilim Alanıyla Dünya Listesinde
Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Muhammed Emir Yılmaz Altın ve Gümüş Madalya Kazandı
Görüş, istek ve değerlendirmelerinizi bize iletin.