Cimer (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi)

Merkezi kısa adı CİMER olan sistem; bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak Cumhurbaşkanlığı tarafından hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. CİMER vatandaşın devletle iletişim kurmasını sağlayan bir köprü görevi görmektedir. Vatandaşların kamu kurumlarındaki iş ve işlemlerinde, kanunlar ve idari düzenlemelerde kendilerine tanınan hakların ne olduğuna ilişkin her türlü bilginin, kamu kurum ve kuruluşları tarafından cevaplandırılacak bir sistemdir.

CİMER'e telefon, internet sayfasındaki form veya e-posta ile ulaşabilmek mümkündür. CİMER’e telefon ile iletişim kurmak için ALO 150

CİMER'e internet yoluyla iletişim kurmak resmi web sitesi cimer.gov.tr’yi ziyaret ederek veya CİMER’e internet üzerinden müracaat etmek için TIKLAYINIZ.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ (CİMER) BİLGİ EDİNME BİRİMİ
Üniversitemize yapılacak Bilgi Edinme Başvuruları :

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Bilgi Edinme Başvuru Formu üzerinden yapılması gerekmektedir. Diğer başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.

Başvuru Şekli: İstenilen Belgeler: Hizmetin Tamamlanma Süresi
1 - CİMER İnternet yoluyla: İnternet ortamında CİMER resmi web sitesinden yapılacak Başvuru En geç 30 gün
2 - Dilekçe Hakkı: 1 - Elden dilekçe veya talep yazısı
2 - İnternet ortamında dilekçe veya talep yazısı (başvuru sahibinin Adı Soyadı, İletişim bilgileri, İkametgah adresi, şikayet veya talebi ile ilgili bilgi ve belgeler
En geç 30 gün

Başvuru esnasında yukarıda belirtilen belgelerin dışında belge istenmesi, eksiksiz belge ile başvuru yapılmasına rağmen hizmetin belirtilen sürede tamamlanmaması veya yukarıdaki tabloda bazı hizmetlerin bulunmadığının tespiti durumunda ilk müracaat yerine başvurunuz.

İlk Müracaat Yeri:
İsim Soyad: Hukuk Müşavirliği
Unvan: Bilgi Edinme Birimi
Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Hukuk Müşavirliği Emniyet Mahallesi Bandırma Caddesi No:6/1 06500 Yenimahalle / ANKARA
Tel: 0(312) 202 2658
Fax: 0(312) 215 5347
E-posta: beb@gazi.edu.tr
background image