Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Kazakistan E.A. Buketov Üniversitesi Doktora Programı Öğrencilerinin Bilimsel Eğitim Staj Programı Tamamlandı
29 Kasım 2023 | 11:44

Üniversitemiz ile Kazakistan E.A. Buketov Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında ilgili Üniversite Doktora programı öğrencileri Prof. Dr. Yücel Gelişli danışmanlığında eğitim, araştırma ve inceleme faaliyetlerine katıldılar.

Eğitim bilimleri alanında gerçekleştirilen programa, Üniversitemizin ve ilgili bölümlerin  tanıtımı ile başlandı. Program kapsamında öğrenciler danışmanı oldukları Prof. Dr. Yücel Gelişli ile bireysel derslere katıldılar. Eğitim Bilimleri Enstitüsü Arş. Gör. Hatice Kara Erol tarafından programa katılan öğrencilere “Eğitsel Nörobilim” konulu seminer verildi. Teori ve uygulamanın gerçek ortamda nasıl yürütüldüğünü daha yakından gözlemleyebilmeleri amacıyla öğrenciler için Gazi Kolejine ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette öğrenciler, öğretmen adaylarının dil öğretim yöntem ve tekniklerinin gerçek sınıf ortamlarında kullanımını yakından izleme ve okulların fiziki ortamlarını deneyimleme fırsatı buldular.

Öğrenciler, Enstitü tarafından 16-17 Kasım 2023 tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenen “Gazi Üniversitesi Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri Kongresi-III (GÜTDEK III)”e katılarak hazırladıkları bildirileri sundular.

Öğrenciler program kapsamında sosyal ve kültürel faaliyetler de gerçekleştirdiler. Programın genel değerlendirilmesi ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şaban Çetin tarafından öğrencilere katılım belgelerinin verilmesinin ardından bilimsel eğitim staj programı sona erdi.

-1 -1
background image