Üniversitemiz ile Türkiye Tenis Federasyonu Arasında Protokol İmzalandı
24 Aralık 2020 14:52

Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş’a iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Prof. Dr. Musa Yıldız, Üniversitemizin ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Cengiz Durmuş adına dikilmiş 5 adet fidanın sertifikasını kendisine takdim etti.

Rektör Danışmanı Prof. Dr. Erdal Zorba’nın da yer aldığı ziyarette, Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türkiye Tenis Federasyonu arasında bir protokol de imzalandı. Törende imzalar, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız ile Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş tarafından atıldı.

Protokol kapsamında; Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye Tenis Federasyonuna bağlı sporcuların sporda yetenek taramasını ve atletik performans testlerini yapacak.  Merkez, sporculara spor sakatlıklarından korunma konusunda yardımcı olacak. Merkez ile Federasyon arasında bilimsel araştırmalara yönelik iş birliği de yapılacak. Ayrıca, antrenörlerin eğitimleriyle, proje temelli faaliyetler yürütülecek.