Üniversitemiz ile Modern Pentatlon, Badminton, Kano, Masa Tenisi ve Judo Federasyonları Arasında Protokol İmzalandı
15 Ocak 2021 16:11

Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Masa Tenisi Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Yaprak ve Judo Federasyonu Genel Sekreteri Mustafa Bahadır, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti. Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Modern Pentatlon, Badminton, Kano, Masa Tenisi ve Judo Federasyonları arasında bir protokol imzalandı.

 

Rektör Danışmanları Prof. Dr. Erdal Zorba, Prof. Dr. Alper Ceylan, Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Sporda Yetenek ve Performans Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Ahmet Pekel, Merkez Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yıldız ve Merkez Koordinatörü Arş. Gör. Onur Akman’ın yer aldığı imza töreninde imzalar, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız ile Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Masa Tenisi Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Yaprak ve Judo Federasyonu Genel Sekreteri Mustafa Bahadır tarafından atıldı.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız, imza töreninde yaptığı konuşmada, spor bilimleri  alanında öncü bir fakülte olan Spor Bilimleri Fakültesine sahip Gazi Üniversitesinin spora değer veren bir üniversite olduğunu söyledi. Prof. Dr. Musa Yıldız, bu protokollerle birlikte şu ana kadar sporla ilgili toplam 14 federasyonla ikili iş birliği anlaşması yaptıklarını belirtti.  Spor Bilimleri Fakültesinde çok sayıda milli sporcunun eğitim gördüğünü söyleyen Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız, spora destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

 

 

Federasyon temsilcileri ise Gazi Üniversitesi gibi spor bilimleri alanında öncü olan bir yükseköğretim kuruluşunun desteğinin oldukça önemli olduğunu ifade ettiler. Gazi Üniversitesiyle yapılan iş birliği protokollerinin sporun gelişimine önemli katkılar sunacağını vurgulayan federasyon temsilcileri spora verdiği destekten dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’a teşekkür ettiler.

 

Protokol kapsamında, Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi; Badminton, Kano, Masa Tenisi, Judo ve Modern Pentatlon Federasyonlarına bağlı sporcuların sporda yetenek taramasını ve atletik performans testlerini yapacak.  Merkez, sporculara spor sakatlıklarından korunma konusunda yardımcı olacak. Merkez ile Federasyon arasında bilimsel araştırmalara yönelik iş birliği de yapılacak. Ayrıca, antrenörlerin eğitimleriyle, proje temelli faaliyetler yürütülecek.