Kurum Dışı Etkinlikler

Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi ve Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenecek olan VI. Uluslararası Aksaray Sempozyumu, 27-28 Ekim 2021 tarihlerinde  çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Verimlilik alanında ilk bilimsel dergi olarak yayın hayatına 1967 yılında başlayan Verimlilik Dergisi, yılda dört sayı (Ocak-Nisan-Temmuz-Ekim) olmak üzere yayımlanan ücretsiz ve açık erişime sahip olduğu verimlilikle ilgili tüm disiplinlerden gelen, araştırmaya dayalı, ulusal ve uluslararası literatüre katkı sağlayan, Türkçe ve İngilizce özgün ve güncel çalışmalara yer veren bir dergidir. Verimlilik Dergisi, 2008 yılından bu yana TR Dizin Sosyal ve Beşerî Bilimler Veri Tabanı’nda taranmakta ve derginin tüm süreçleri, https://dergipark.org.tr/tr/pub/verimlilik internet sayfası üzerinden yürütülmekdedir. 2021 yılında derginin normal sayılarına ek olarak “Dijital Dönüşüm ve Verimlilik” temalı  özel bir sayı yayımlanacaktır. Araştırmacıların çalışmalarını 31 Temmuz 2021 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi , 2023 yılında  250. yaşını kutlamak amacıyla  “250. Yıl Logo Yarışması” düzenleyecektir. “250. Yıl” logosu ile, İTÜ’nün köklü geçmişine vurgu yaparken modern ve geleceğe dönük yüzünü de ortaya koymayı hedeflemektedir. Bu amaçla tasarlanacak olan logoda, İTÜ’nün kurumsal renkleri kullanılabileceği gibi, kurumsal logodan belli oranda esinlenilebilir. “250. Yıl” logosu, İTÜ’nün kuruluşunun 250. yıldönümü olan 2023 yılı boyunca kurumsal logo ile birlikte tüm mecralarda kullanılacaktır. Yarışma hakkında detaylı bilgiye www.250yil.itu.edu.tr adresinden erişilebilir. Tüm katılımcılara açık olmak üzere başvurular 01 Eylül 2021 tarihine kadar kabul edilecektir.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ve Yeşilay iş birliğiyle "İnternetle İlişkili Davranışsal Bağımlılıklar Sempozyumu" düzenlenecektir. Sempozyum 07 Nisan 2021 tarihinde  saat 14.00'de başlayacak olup, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi kurumsal YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Astronomi meraklısı yetişkinler ile Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilk ve orta dereceli öğrencilerin Astronomi ve Uzay konulu dersleri pekiştirmeleri amacıyla Ege Üniversitesi Gözlemevi , çeşitli astronomi deneyleri ile geziler içeren, "Gözlemevi Gezisi ve Astronomi Deneyleri" başlıklı eğitim programı hazırlamıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü  ve  Birleşmiş  Milletler  Sınai  Kalkınma  Teşkilatı  (UNIDO)  tarafından yürütülen  "Türkiye  Ekonomisinin  Yeşil  Büyüme  Yolunda  Kalkınmasını  Desteklemek  Amacıyla Sürdürülebilir Biyokütle Kullanımı Projesi" tarafından  desteklenerek  ve Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü  ev  sahipliğinde    20-21 Mayıs  2021 tarihleri  arasında  online  ve  ücretsiz  katılımlı  olarak  "3. Bioenergy Studies Symposium" gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Havacılık Yönetimi Konferansı’nın 5'ncisi 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde “Havacılıkta Sürdürülebilirlik” ana temasıyla çevrim içi olarak düzenlenecektir.  5. Uluslararası Havacılık Yönetimi Konferansı hakkında ayrıntılı bilgi  için tıklayınız. 

Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin uluslararası hakemli olan "International Dental Research" dergisinin çatısı altında yapılacak olan "1. Uluslararası Dental Araştırmalar ve Sağlık Bilimleri Kongresi" 20-22 Mayıs 2021 tarihleri arasında, çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Kongre hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kayseri Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (KAYÜSOSDER) ulusal ve hakemli bir dergidir. 2019 yılında yayımlanmaya başlayan dergi, sosyal ve beşeri bilimler alanında yapılan çalışmaları kabul etmektedir. Açık kaynak yayın politikasını benimseyen dergi, yılda iki kez olmak üzere Haziran ve Aralık aylarında yayımlanmakta olup Dergipark sistemi üzerinden hizmet vermektedir. Çift-gizli hakemlik sistemi ile yürütülen derginin yazım dilleri İngilizce ve Türkçe'dir. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstiklal Marşı’nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. Yılı olması münasebetiyle 2021 yılı “Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı” olarak kabul edilmiştir. Bu kapsamda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde yer alan Troyacademy Dergisi 2021 Eylül ayında “Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı Özel Sayısı” olarak çıkarılacaktır. Bu kapsamda, konuyla ilgilenen akademisyen ve araştırmacıların Troyacademy Dergisi Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı Özel Sayısı'nda yer almasını istedikleri çalışmalarını en geç 01 Temmuz 2021 tarihine kadar web sayfasında belirtilen yazım kurallarına uygun olarak sistem üzerinden yüklemeleri gerekmektedir. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Hacı Bektaş Veli'nin ölümünün 750. yılı olması nedeniyle 2021 yılı, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmış ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılı ''Hacı Bektaş Veli Yılı'' olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi 2021 yılı Ekim ayında ''Hünkar Hacı Bektaş Veli Yılı Özel Sayısı'' yayımlayacaktır. Bu özel sayının Halkbilim, Etnoloji, Antropoloji, Sosyoloji, İlahiyat, Tarih ve Edebiyat gibi sosyal bilimlere ait birçok farklı alandan araştırmacıların çalışmalarından oluşması öngörülmektedir.Özel sayı için son makale gönderim tarihi 30 Haziran 2021'dir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) işbirliğiyle, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 28-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde  “Uluslararası Girişimcilik ve İnovasyon Araştırmaları Kongresi (UGİAK)” düzenlenecektir.  Hibrit (Yüzyüze+online) şekilde gerçekleşecek olan kongre, “Yeni Trendler ve Dijital Dönüşüm” ana teması ve ekte belirtilen alt temalar üzerine düzenlenecek olup, kongre hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASBÜSEM) tarafından "kamu görevlilerinin insan hakları farkındalığının artırılması" ve  "insan hakları eğitimi" konusunda eğitim düzenlenecektir. Kamu görevlilerinin, her türlü kamu hizmetinin yararlanıcıları ve toplumla iletişiminin kişilik haklarına saygı çerçevesinde, daha da geliştirilmesi için düzenlenecek eğitim hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Akademik Platform işbirliği ile organize edilen 5. Uluslararası Doğal Afetler ve Afet Yönetimi Sempozyumu ISHAD2021, 5-7 Kasım 2021 tarihleri arasında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Lokman Hekim Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (LHUSEM) tarafından 17 Nisan 17 Temmuz 2021  tarihleri arasında ''IELTS Kursu'' (uzaktan eğitim) düzenlenecektir. Kurs ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Bartın Üniversite Edebiyat Fakültesi Mütercim ve Tercümanlık Bölümü tarafından Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi alanında akademisyen ve araştırmacıların çalışmalarını paylaşmaları, birbirleriyle tanışma ve fikir alışverişi yapmalarına fırsat vermek amacıyla 19-20 Haziran 2021 tarihleri arasında dijital ortamda "Pandemi Sürecinde Yabancı Dil Öğretimi Uluslararası Kongresi" gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve EASE (Avrupa Bilim Editörleri Birliği) işbirliğiyle 23 Mart-06 Nisan 2021 tarihleri arasında Lisansüstü öğrencilerine ve Akademisyenlere yönelik "Sosyal Bilimler Alanında Bilimsel Araştırma ve Yayın Süreçleri" konulu eğitim panelleri düzenlenecek olup, beş oturumun dördüne katılanlara katılım belgesi verilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü (ATAILE) ile Cambridge Assessment English Türkiye tarafından 08.04.2021 Perşembe günü saat 15.00'te 'Cambridge English Qualifications (Yükseköğretimde Cambridge English Sınavları)' konulu webinar düzenlenecek olup, ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yalçın İŞLER ve İskenderun Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yakup KUTLU tarafından hazırlanan "Proceedings of 3. International Conference on Artificial Intelligence towards Industry 4.0 (ICAII4.0'2020)" isimli eser, Üniversiteler Yayın Yönetmeliği’ nin 14. maddesi gereği ve kurumsal açık erişim politikamız doğrultusunda yayınlanmış olup,ulaşmak için tıklayınız.

Ege Üniversitesi astronomi meraklısı ilk ve orta öğretim öğrencilerinin astronomi ve uzay konulu derslerini pekiştirmeleri amacıyla, çeşitli astronomi atölyeleri ve sunumlar içeren "Çocuklar İçin Astronomi Eğitimi ve Astronomi Atölyesi" başlıklı eğitim programı hazırlamıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından, 2016 Yılında kurulan ve yılda 2 (iki) sayı yayımlanan, "Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (ASOBİD)" ulusal ve uluslararası birçok dizin tarafından taranan hakemli ve bilimsel bir dergidir. "Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (ASOBİD)" makale kabulüne başlamış olup, 2021 Yılı Haziran ayı sayısı için 20 Mayıs 2021 tarihine kadar Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sanat Tarihi, Felsefe, Sosyoloji, Arkeoloji ve Coğrafya alanlarındaki yazılar kabul edilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ev sahipliğinde 29 Nisan -1 Mayıs 2021 tarihleri arasında Uluslararası Academician Studies Congress (ASC-2021 / BAHAR) kongresi düzenlenecektir. Sosyal Bilimler alanında gerçekleştirilecek olan kongrenin dili Türkçe ve İngilizcedir. Temel amacı, Sosyal ve Beşeri Bilimler ile Eğitim Bilimleri alanlarındaki bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimlerin paylaşılmasına, geliştirilmesine ve yeni perspektiflerin oluşmasına aracılık ederek bilime katkı sunmaktır. Kongre teması “Değişimden Dönüşüme Sosyal Bilimlerde Yeni Normlar“ olarak belirlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi,  Akademik Platform, Eğitim ve Değişim Derneği ile birlikte organize edilen 2. Uluslararası Eğitim ve Değişim Sempozyumu ISEC2021, 01-03 Ekim 2021 tarihlerinde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde gerçekleştirilecektir. Ana teması "Mesleki Eğitim" olarak belirlenen sempozyumda kabul edilen tüm bildiriler DOI numarası ve ISSN numarası ile online olarak yayımlanacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ege Üniversitesi bünyesinde EÜ EBİLTEM-TTO çatısı altında faaliyet gösteren Araştırma Odaklı Öğrenci Merkezi (AROM) tarafından 22 – 25 Mart 2021 tarihleri arasında ücretli ve EGESEM sertifikalı "Akademik Mentor Eğitimi – İyi bir mentor olmanın ve bunu sürdürmenin yolları" başlıklı çevrimiçi eğitim düzenlenecektir. Son kayıt tarihi 18 Mart 2021 Perşembe günü mesai bitimi olan etkinliğe katılmak için tıklayınız.

Çukurova Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 24-25-26 Mart 2021 tarihlerinde, çevrimiçi düzenlenecek olan "VIII. Çukurova Biyoteknoloji Günleri" etkinliği ile ilgili  detaylı bilgiye http://biyoteknoloji.cu.edu.tr/tr/ adresinden ulaşılabilmektedir

Ardahan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi (ARÜ İİBFD) Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 2 sayı olarak yayımlanan ulusal, süreli ve hakemli bir bilimsel dergidir. Dergide gerekli süreçleri başarı ile tamamlayan işletme, iktisat, ekonometri, siyaset bilimi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler alanlarındaki kuramsal ve uygulamalı akademik çalışmalara yer verilmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm çalışmaları kapsamında Mühendislik Fakültesi tarafından oluşturulan Journal Of Energy Recovery And Transfer Processes isimli bilimsel süreli dergi makale kabulüne başlamıştır. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından 2020-KL-01 kodlu Klinik Araştırma Projeleri Çağrısı 10.02.2021 tarihinde açılmış olup 10.02.2022 tarihinde başvuruya kapanacaktır. Konu ile ilgili çağrı metni ve detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından akademik-idari personel, öğrenciler ile kurum dışındaki gerçek ve tüzel kişilere yönelik olarak verilmesi planlanan "Afyon Kocatepe Üniversitesi Başarı Ödülleri"ni sembolize edecek "Ödül Heykelciği Tasarım Yarışması" düzenlenmiştir. Seçici kurul dışında herkesin katılımına açık olan ve 22 Nisan 2021 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmaya ait ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dokuz Eylül Üniversitesi 2. Uluslararası Bilim, Eğitim, Sanat ve Teknoloji Sempozyumu (UBEST) 28-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında  Buca Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir. Sempozyumun ana teması “Eğitimin Geleceği ve Ortaya Çıkan İhtiyaçlar” olarak belirlenmiştir. Sempozyum kapsamında Covid-19 Pandemisi ile değişen dünyada, eğitim alanında ortaya çıkan ve uygulanan güncel eğilimler ve ihtiyaçlar bağlamında geleceğe dönük öngörüler ve çözüm önerilerine ilişkin etkileşimli bir paylaşım ortamı yaratmak amaçlanmaktadır. Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ege Üniversitesi, astronomi meraklısı yetişkinler ile Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilk ve orta dereceli öğrencilerin Astronomi ve Uzay konulu dersleri pekiştirmeleri amacıyla, çeşitli astronomi deneyleri ile geziler içeren, "Gözlemevi Gezisi ve Astronomi Deneyleri" başlıklı eğitim programı hazırlanmıştır. Üniversitenizde çalışan personelden gelen talepler doğrultusunda,  Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirilecek olan söz konusu eğitim programına ilişkin ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemiz Lapseki Meslek Yüksekokulu bünyesinde yayımlanan Lapseki Meslek Yüksekokulu Uygulamalı Araştırmalar Dergisi (LJAR) ulusal hakemli bir dergidir. 2020 Yılından beri yayımlanan dergi, doğa bilimleri, temel bilimler ve sosyal bilimler başta olmak üzere tüm temel ve mesleki disiplinlerindeki çalışmaları kabul etmektedir. Açık kaynak yayın politikasını benimseyen dergi, yılda 2 kez (Haziran ve Aralık) yayımlanmakta ve Dergipark üzerinden hizmet vermektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Gebze Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Binay ve Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi'ne bağlı Biyoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Albert Krastanov'un Eş-Yürütücülüğünü yaptığı, Avrupa Birliği çatısı altına faaliyet gösteren Uygulamalı Biyokataliz Derneği (ESAB - European Society of Applied Biocatalysis)'ne bağlı 13. Uluslararası Protein Stabilizasyon Kongresi/ 13th International Conference on Protein Stabilization), 07 - 09 Ekim 2021 tarihleri arasında Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi Kongre Merkezi – Bulgaristan'da gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Türkmenistan Bilimler Akademisi ile Eğitim Bakanlığı tarafından Türkmenistan'ın bağımsızlığının 30. yıl dönümü münasebetiyle, 12-13 Haziran 2021 tarihlerinde video konferans yöntemiyle ''Bilim, Teknoloji ve Yenilikçi Teknolojilerin Gelişimi'' başlıklı bilimsel bir konferans düzenlenecektir.Türkmence, İngilizce ve Rusça dillerinde gerçekleşecek olan konferansta aşağıdaki maddelerdeki konuları ele alacağı ve katılımcıların önerilerine göre bu alanlara ilave yapılabilecektir: 1. Nanoteknoloji, kimyasal teknolojiler, yeni materyal çalışmaları,enerji mühendisliği ve teknik bilimler; 2. Biyoteknoloji, moleküler biyoloji, tarım, ekoloji ve genetik; 3. Bilgi ve iletişim sistemleri, bilgisayar teknolojileri; 4. Modern tıp ve tedavi ürünlerine yönelik teknolojiler; 5. Yenilikçi ekonomi; 6. Beşeri bilimler. Duyuruda, bilim merkezleri, bilimsel kurum ve kuruluşlar ile üniversitelerden bilim insanları ve uzmanlarının çevrimiçi olarak katılabilecekleri konferansa ilişkin detaylı bilgiye http://science.gov.tm adresinden erişilebilecektir.

Kırklareli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Birol BULUT yönetiminde, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz DAŞÇIOĞLU ve Doç. Dr. Gülsemin HAZER'in katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan "100.Yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Âkif Ersoy" adlı panel 12 Mart 2021 Cuma günü online olarak yayınlanacaktır. YouTube üzerinden canlı izlemek için tıklayınız.

22-26 Mart 2021 tarihlerinde “Büyük Düş’ün Gerçek Olsun” temasıyla online olarak düzenlenecek olan “Çankaya Üniversitesi Kişisel Gelişim ve Kariyer Günleri” tüm üniversite öğrencilerine açık olarak gerçekleştirilecek ve tüm katılımcılara online katılım belgesi verilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluborlu Mesleki Bilimler Dergisi (UMBD), Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu bünyesinde yayımlanan uluslurarası ve hakemli bir dergidir. Dergi, teknik bilimler, sosyal bilimler sağlık bilimleri başta olmak üzere tüm temel ve mesleki disiplinlerindeki çalışmaları kabul etmektedir. Dergi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Uşak Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü'nde görev yapmakta olan Dr. Öğretim Üyesi Şerafettin ERTEN' in kamu personeline yönelik yapmayı planladığı, "Çalışanların Hayat Tarzının Etik Davranış ve Kamu Hizmet Motivasyonuna Etkisi" konulu çalışmasına katılmak isteyenler, elektronik ortamda doldurulacak olan ankete linkten ulaşılabilmektedir. 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkkale Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Rayting Akademi ortaklığında "Uluslararası Küresel İklim Değişikliği Kongresi" 03-05 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Kongrenin bu yılki temasını Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi oluşturmaktadır. Kongredeki tüm konuşmalar ve sunumlar çevrimiçi yapılacak ve ayrıca YouTube’da canlı olarak yayınlanacaktır.

Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2021 yılı İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif ERSOY'u anma etkinlikleri kapsamında 12 Mart 2021 Cuma günü Saat 16:00'da Prof. Dr. Ahmed Güner SAYAR'ın konuşmacı olarak katılacağı ''Çekiç ile Örs Arasında Mehmet Âkif Ersoy'' konulu Online Konferansa yapılacaktır.

Haliç Üniversitesi tarafından; Nottingham Üniversitesi ve Dünya Sürdürülebilir Enerji Teknolojileri Topluluğu (WSSET) desteğiyle, 19. Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Teknolojileri Konferansını SET2021 (SET2021 – The 19th International Conference on Sustainable Energy Technologies), 17 - 19 Ağustos 2021 tarihleri arasında İstanbul'da (Haliç Kongre Merkezi) gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi  Su Ürünleri Fakültesi tarafından oluşturulan The Trout Journal Of Atatürk University isimli bilimsel süreli dergi  yayın hayatına ve makale kabulüne başlamıştır.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalında görev yapmakta olan Dr. Öğr. Üyesi Burcu DURMAZ'ın, TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında desteklenen "Matematik Eğitiminin Temellerini Kitaplarla Atalım" isimli projesinin 28 Haziran-03 Temmuz 2021 tarihleri arasında çevrimiçi ve ücretsiz olarak düzenleneceği ile proje kapsamında sunulacak olan eğitimin içeriğinin matematik öğretiminde çocuk edebiyatının kullanılmasına yönelik teorik ve uygulamalı çalışmalar olduğundan söz edilmiş olup; Projenin hedef kitlesinin Eğitim Fakültelerinin okul öncesi, sınıf ve ilköğretim matematik öğretmenliği lisans programlarında öğrenimlerine devam eden ve Haziran 2021 itibariyle 3. sınıfı bitirip 4. sınıfa geçen öğretmen adaylarıdır. İlgilenen öğrenciler için ayrıntılı bilgi linktedir. Tıklayınız. 

Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi tarafından oluşturulan Journal Of Ata-Chem isimli bilimsel süreli dergi  yayın hayatına ve makale kabulüne başlamıştır. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İskenderun Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde 20-22 Mayıs 2021 tarihleri arasında ''6. Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferansı ve Sergisi (6th International Conference on Welding Technologies and Exhibition)" (ICWET'21) düzenlenecek olup konferans ile ilgili tüm bilgiler ve katılım şartlarını öğrenmek için tıklayınız.

Venezuela'da çevrimiçi olarak düzenlenecek IV. Güney Bienalinde (Bienal del Sur) , Türkiye'den sanatçılara ait eserlere de yer verilmesinin arzu edilmektedir. Bienalin açılışının Venezuela için Zafer Bayramı niteliği taşıyan, tarihi Carabobo Muhaberesi'nin 200.yıldönümü olan 24 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. Karakas Büyükelçiliği'mizce, Venezuela açısından büyük önem taşıyan, Carabobo Muharebesinin 200. Yıl dönümü kapsamında gerçekleştirilecek IV. Güney Bienali'nde, ülkemizden bazı sanat eserlerinin sergilenmesi ve sanatçılarımızın katılımı önemlidir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü konusunun Avrupa Birliği üye ülkelerindeki durumunu değerlendirmek, ülkemizdeki uygulamalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak ve ülkemizde bu alanda yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla 01-03 Nisan 2021 tarihleri arasında, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da katkılarıyla, Karabük Üniversitesi bünyesinde "Uluslararası Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü (EKÖK) Sempozyumu" düzenlenecektir. Sempozyumda, uluslararası akademik platformlarda gerçekleştirilmiş çalışmalardan elde edilen tecrübelerin konu ile ilişkili kişi ve kurumlarca paylaşılması amaçlanmaktadır. Sempozyum Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü kapsamında, dünyada ve ülkemizdeki mühendislik ve doğa bilimi alanlarındaki yeniliklerin paylaşılıp, irdeleneceği ve geleceğe ilişkin politikaların tartışılacağı önemli bir platform olacaktır

Karabük Üniversitesi ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 1-5 Nisan 2021 tarihlerinde Uluslararası Demir-Çelik ve Demir Dışı Metaller Sanayi Sanal Fuarı (FENOFEM) gerçekleştirilecektir. Karabük Üniversitesi tarafından Fuar süresi boyunca 1-3 Nisan 2021 tarihlerinde "V. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumunu (UDCS 2021)" ve yine aynı tarihlerde "Uluslararası Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü (EKÖK) Sempozyumu" aynı platform üzerinden online ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. Fuar katılımcıları ayrı sanal salonlarda sunulacak olan akademik bildirileri izleme fırsatı da bulabilecektir. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Disiplinlerarası Afet Yönetimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlıkları yürütücülüğünde “Covid-19 Pandemisinde Disiplinlerarası Bütünleşik Afet Yönetimi” temasında ilk Disiplinlerarası Afet Yönetimi Uluslararası Sempozyumu gerçekleştirilecektir. 1-2 Nisan 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenecek olan sempozyum hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Medikal Tasarım ve Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (METÜM)'nde kişiye özel implant tasarımı ve üretimi, cerrahi öncesi planlama modelleri, eğitim amaçlı üç boyutlu modellerin tasarım ve üretimi, sanayici ve kurumlar için endüstriyel alanda tasarım ve üretim yapılmaktadır. ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi kapsamında, ileri teknoloji cihazları kullanarak faaliyetlerini sürdüren METÜM, aynı zamanda üniversiteler ve araştırmacılar için Araştırma Geliştirme projelerine tasarım ve üretim desteği vermektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü koordinesinde her ay düzenli olarak icra edilmesi planlanan tematik paneller kapsamında 26 Şubat 2021 tarihinde 14.00 – 16.15 saatleri arasında “Türkiye'de Afet Eğitimi ve Disiplinlerarası Yaklaşımlar” konulu panel düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü tarafından düzenlenecek 'PTE ACADEMIC, TOEFL-IBT VE IELTS Mart 2021' sınav takvimi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi, Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm çalışmaları kapsamında Fen Fakültesi tarafından oluşturulan Journal of Anatolian Physics and Astronomy isimli bilimsel süreli dergi, Atatürk Üniversitesi senatosunun 05.02.2021 tarih ve 5-22 sayılı kararıyla yayın hayatına ve makale kabulüne başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Çalışmaları Dergisi, 2010 yılından bu yana iletişim kuram ve araştırmalarına odaklanan ulusal hakemli bir sosyal bilimler dergisidir. Dergi iletişim alanında çalışmalara açıktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü (ATAILE) tarafından 26.02.2021 Cuma günü 14.00-15.00 saatleri arasında 'Oxford Test of English' sınav içeriği hakkında webinar düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi  bireysel genç girişimcilerinin (BİGG) desteklenmesi amacıyla Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde "22-26 Şubat 2021" tarihleri arasında yüksek lisans veya doktora eğitimi gören öğrencilere TÜBİTAK 1512 BİGG Programına yönelik Teknogirişimcilik için Proje Yazma Eğitimi Sertifika Programı açılması planlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm çalışmaları kapsamında  Eczacılık Fakültesi tarafından oluşturulan International Journal of pharmATA isimli bilimsel süreli dergi, Atatürk Üniversitesi senatosunun 05.02.2021 tarih ve 5-22 sayılı Kararıyla yayın hayatına ve makale kabulüne başlamıştır.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ernst Reuter İskan ve Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu ve Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığında Haziran 2021 tarihinde "6. Ulusal Yerel Yönetimler Sempozyumu" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından 21-23 Eylül 2021 tarihleri arasında '21.Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu' düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çukurova Üniversitesi Teorik ve Uygulamalı Mekanik Türk Milli Komitesi tarafından  06- 10 Eylül 2021 tarihleri arasında "22. Ulusal Mekanik Kongresi" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Altınbaş Üniversitesi Toplumsal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (TEAM) tarafından 29-30 Nisan 2021 tarihlerinde online olarak  "3. Küresel Eşitsizlikler Konferansı" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından yayımlanacak ve Hukuk alanındaki özgün makaleler, karar incelemeleri, çeviriler ile kitap eleştirilerine yer verilecek olan Kırıkkale Hukuk Mecmuası, hakemli ve yılda iki kez (Nisan ve Ekim aylarında) elektronik ortamda çıkarılarak 2021 yılı Nisan ayında yayın hayatına başlayacaktır. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Kurslar Koordinatörlüğü bünyesinde 05 Mart 2021 – 04 Nisan 2021 dönemi için yabancı dil kursları açılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Selçuk  Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından yılda üç sayı (Nisan, Ağustos, Aralık) Türkçe ve İngilizce dillerinde online yayınlanmakta olan ''Güncel Hemşirelik Araştırmaları Dergisi / Journal of Current Nursing Research'' için makale gönderim işlemleri için tıklayınız.

Pamukkale Üniversitesi "4. Uluslararası Genç Ekonomistler Öğrenci Kongresi"nin Pandemi nedeni ile çevirimiçi olarak 19-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi hakemli elektronik akademik dergisi "Kastamonu İletişim Araştırmaları Dergisi" nin altıncı sayısı Haziran 2021'de yayımlanacaktır. Dergide, sosyal bilimler ve iletişim disiplininin kesiştiği tüm alanlarla ilgili kuram ve uygulamaya yönelik akademik çalışmalara yer verilmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından mimarlık, tasarım ve planlama alanlarında yapılan özgün bilimsel çalışmaları içermek üzere elektronik ortamda yayımlanan "bāb Journal of FSMVU Faculty of Architecture and Design" isimli ulusal hakemli derginin 2021 Temmuz sayısı için makale kabullerine başlanmıştır. Dergi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi “Bilgiyi Ürüne Dönüştüren” sloganı ile 2013 yılında kurulmuş olup Üniversitemiz bünyesinde yer alan İktisadi İşletme, Stratejik Ürünler Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SARGEM) Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı, Biyosidal Ürün Analiz Laboratuvarı, Toprak Analiz Laboratuvarı ve Yetkili Sınıflandırıcı Lisansı ile yetkilendirilen şube laboratuvarlarına sahip ve Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra hizmet satışı şeklinde bir süredir faaliyet göstermektedir.Üniversite bünyesinde T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının da destekleriyle kurulan Yeni Nesil Gıda Kit ve Referans Madde Araştırma Geliştirme Merkezi (KİT- ARGEM) Laboratuvarı toplam kullanılabilir 1551 m2 alanıyla ülkemizde önemli bir boşluğu doldurmaktadır. KİT-ARGEM hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız. SARGEM hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İskenderun Teknik Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezine ait 2021 yılı online katalog https://iste.edu.tr/files/1705_files_1612985343.pdf adresinde yayınlanmış olup, uygulamalı laboratuvar cihaz eğitimleri 1 Mart 2021 tarihinde başlayacaktır. 

Atatürk Üniversitesi Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm çalışmaları kapsamında  Ortadoğu ve Orta Asya-Kafkaslar Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından oluşturulan Ortadoğu ve Orta Asya-Kafkaslar Araştırma Merkezi Dergisi isimli bilimsel süreli dergi, Atatürk Üniversitesi senatosunun 05.02.2021 tarih ve 5-22 sayılı Kararıyla yayın hayatına ve makale kabulüne başlamıştır. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm çalışmaları kapsamında  Tıbbi Deneysel Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından oluşturulan Journal of Laboratory Animal Science and Practices isimli bilimsel süreli dergi, Atatürk Üniversitesi senatosunun 05.02.2021 tarih ve 5-22 sayılı Kararıyla yayın hayatına ve makale kabulüne başlamıştır. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İskenderun Teknik Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezine ait 2021 yılı online katalog https://iste.edu.tr/files/1705_files_1612985343.pdf adresinde yayınlanmış olup, uygulamalı laboratuvar cihaz eğitimleri 1 Mart 2021 tarihinde başlayacaktır. 

Yozgat Bozok Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ''Etkili İletişim,Diksiyon ve Beden Dili Kursu'' açılacaktır. Kurs hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Arizona State University'nin akademik işbirliği ile iki ayda bir gerçekleştirilecek olan "Global Transformations: ASU-BİLGİ Talk Series" söyleşi serisinde "Thoughts on Resilience of Societies: Social and Political Impacts of the COVID-19 Pandemic" konu başlığı ile ilk söyleşi 04.03.2021 tarihinde çevrimiçi ve etkinlik dili İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Memur-Sen ortaklığında 1-2 Mayıs 2021 tarihlerinde "21. Yüzyıl Sendikacılık ve Çalışma Zihniyetine Yönelik Yeni Yaklaşımlar" teması ile online olarak Uluslararası 1 Mayıs Kongresi düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi bünyesinde uluslararası hakemli bir dergi olarak yayın hayatına başlayan "Uluslararası Stratejik Boyut Dergisi" açık erişimli, yılda iki kez (Nisan ve Ekim aylarında) elektronik olarak yayınlanan bir dergidir. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi  Birleşmiş Milletler Tarım ve Gıda Örgütü (FAO) ve Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğiyle 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde online olarak “Uluslararası Tıbbi Sülük Web Semineri” gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Bursa Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin KUŞDİL tarafından  "COVİD-19 Pandemisinde Türkiye'de Yaşçılık ve Önyargı Farkındalığı" konulu sempozyum düzenlenecektir.

İstanbul Aydın Üniversitesi süreli akademik yayınlar bünyesinde yer alan Aydın Sağlık Dergisi, bilimin rehberliğinde dünyaya açılarak içinde bulunduğu topluma ulaşabilmek, onların değişen ve gelişen taleplerine öncülük etmek için araştırmacıların özgün bilimsel makalelerini uluslararası yayıncılık ilkeleri doğrultusunda yayımlamak amacı gütmektedir. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Tarsus Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi yayınlanmış olup, dergiye http://dergipark.org.tr/pub/tarsusiibfdergisi adresinden ulaşılabilmektedir.

Dicle Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde, hakemli bir dergi olarak ulusal düzeyde yayın hayatına devam eden ve işlemleri DergiPark üzerinde yürütülen, yılda iki kez matbu olarak yayımlanan "Dicle Adalet Dergisi'nin 2021 yılı 1.Sayısının, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Ana Bilim Dalı eski üyesi olan ve vefat etmiş bulunan Prof. Dr. Veysel BAŞPINAR'ın anısına armağan olarak çıkarılması planlanmaktadır. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü (KÜSEM) bünyesinde 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Döneminde açılması planlanan kurslar hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan Hitit Ekonomi ve Politika Dergisi; iktisadi, idari ve siyasi bilimler alanlarında bilimsel çalışmalar yayımlamayı amaçlamaktadır. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, ülkemizde teknoloji üretmeye yönelik bireysel becerilerin geliştirilmesi ve toplumsal bilincin artırılması gayesiyle  hayata geçirilen önemli bir etkinliktir. Teknoloji alanında faaliyet gösteren önemli kurum ve kuruluşlarımızın da katkılarıyla düzenlenen Teknofest, ev sahipliği yaptığı teknoloji yarışmaları, teknoloji gösterimleri, hava gösterileri, girişimcilik zirvesi gibi etkinlikler ile Milli Teknoloji Hamlesinin en büyük platformlarından biri haline gelmiştir. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan festival 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanın da 35 farklı kategoride düzenlenecektir. Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarından birisi olan Teknofest Teknoloji Yarışmasına; ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce gencimiz katılacak olup yarışmalara başvuru için belirlenen son tarih 28 Şubat 2021 dir. Yarışma başvurusunu gerçekleştirmek için teknolojiye ilgi duyan gençlerimiz; https://teknofest.org./yarısmalar.html adresine davet edilmektedir. 

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi bünyesindeki World Language Studies Dergisi 2021 Ocak ayında yayın hayatına başlamıştır. World Language Studies Dergisi ile ilgili ayrıntılı bilgiye https://wls.asbu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilmekte olup, Haziran 2021 sayısı için Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılmış özgün akademik makale, makale çevirileri, kitap tanıtımı ve eleştirileri gibi çalışmaların 1 Nisan 2021 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde, Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu MİRİCİ tarafından "Klinik Bilgi Eşliğinde Akciğer Grafisi Değerlendirme Sertifika Programı" açılacak olup (2021 Mart Ayı Dönemi) başvurular hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi  Eğitim Fakültesi bünyesinde görev yapmakta olan, alanında uzman akademisyenler tarafından   “Eğiticilerin Eğitimi Sertifika Programı” geliştirilmiştir. Program kapsamında öğretmenlik alan bilgisi derslerinden olan temel dersler tüm eğitimcilerin mesleki süreçlerinde kullanabilecekleri formatta, güncel ihtiyaç ve koşullar göz önüne alınıp yeniden kurgulanmış olarak Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde modüller halinde açılacaktır. Program hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde “İleri Düzey Microsoft Excel ve Google ETablolar Kullanımı” Sertifika Programı açılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Aydın Üniversitesi süreli akademik yayınlar bünyesinde yer alan Aydın Gastronomy Dergisi, gastronomi ve mutfak sanatları alanında yapılan bilimsel araştırma, inceleme ve proje çalışmalarının sonuçlarını paylaşmak; bu alandaki güncel bilgi ve gelişmeleri hedef kitleye aktarmak amacı güden bir dergidir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Disiplinlerarası Afet Yönetimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlıkları yürütücülüğünde “Covid-19 Pandemisinde Disiplinlerarası Bütünleşik Afet Yönetimi” temasında ilk Disiplinlerarası Afet Yönetimi Uluslararası Sempozyumu gerçekleştirilecektir. 1-2 Nisan 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak Türkçe ve İngilizce dillerinde düzenlenecek sempozyuma ilişkin ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

FTO Karatay Üniversitesi E-Spor severlere yönelik olarak 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde online olarak ödüllü Türkiye Geneli FIFA21 Turnuva düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Valiliği İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Milli Teknoloji Hamlesinde rol alacak gençlerin gelişmelerini sağlamak üzere, ihtiyaç duyacakları fiziki imkanları, donanımları, ve eğitimleri yaygın bir şekilde yürütmek amacıyla  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tübitak ve T3 vakfı arasında; 81 ilde 100 Deneyap atölyesi işbirliği protokolü imzalanmıştır. Deneyap Türkiye projesinin birinci faz çalışmaları kapsamında 12 ilde açılmış olan 14 Deneyap atölyeleri için; yazılım teknolojileri ve ileri robotik alanlarında eğitmenler için ilana çıkılmış olup, isteklilerin son başvuru tarihi 25 Şubat 2021 tarihine kadar http:/bit.ly/basvurudeneyap veya www.deneyapturkiye.org sayfası üzerinden başvuru yapması istenmektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 10 Mart 2021 - 09 Haziran 2021 tarihleri arasında “Teknolojik İnovasyon Yönetimi” eğitimi düzenlenmesi planlanmaktadır. Eğitimin konu başlıkları: Bilgi, Ar-Ge, inovasyon, teknoloji: kavramlar  İnovasyon ölçüm  Devlet Ar-Ge ve inovasyon sürecini nasıl destekler? Tasarım kavramlar Tasarım odaklı düşünce 1 Tasarım odaklı düşünce 2  İnovasyon sürecinin başlıca özellikleri  İnovasyon yönetimi Ekosistem yaklaşımı  Dijital dönüşümün bileşenleri (IoT, akıllı fabrikalar, büyük veri vb.)  Akıllı üretim sistemlerinin mevcut sistemlerle karşılaştırılması  Dijital dönüşümde kurumsal strateji geliştirilmesidir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından 7-9 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak 'International Symposium on Applied Science and Engineering (ISASE-2021)' uluslararası konferans düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet ÇEVİK'in editörlüğünü yaptığı "4. Uluslararası Öğrenciler Fen Bilimleri Kongresi Bildiriler Kitabı" isimli eser, Üniversiteler Yayın Yönetmeliği’ nin 14. maddesi gereği  Yayın Komisyonu Başkanlığı web sayfası https://ykb.ikcu.edu.tr/Share/C243DED63B1E44B5F94B23F2380CEECC adresinde e-kitap olarak yayımlanmıştır.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirilen “Uluslararası Malzeme Bilimi, Makine ve Otomotiv Mühendisliği ve Teknolojisi Konferansı (IMSMATEC'21)”in bu yıl 4.sü,  28-30 Mayıs 2021 tarihlerinde  Kapadokya’da yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından çıkartılan TEVİLAT isimli bilimsel, hakemli dergi ''Din ve Dijital Yaşam '' temalı makale kabulüne başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

27-29 Mayıs 2021 tarihlerinde, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Ibn Haldun Üniversitesi iş birliği ile çevrimiçi olarak 11. düzenlenecek olan Uluslararası Zeki İmalat ve Hizmet Sistemleri (IMSS'21) isimli sempozyumuna ilişkin ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ev sahipliğinde ve İslami İlimler Fakültesi koordinatörlüğünde düzenlenecek olan "İslam Medeniyetinin Keşfi: III. Uluslararası Katip Çelebi Sempozyumu'' 6-7 Ekim 2021 tarihleri arasında sanal ortamda (online) gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız. 

İstanbul Aydın Üniversitesi süreli akademik yayınlar bünyesinde yer alan Florya Chronicles of Political Economy Dergisi, bilimin rehberliğinde dünyaya açılarak içinde bulunduğu topluma ulaşabilmek, onların değişen ve gelişen taleplerine öncülük etmek için araştırmacıların özgün bilimsel makalelerini uluslararası yayıncılık ilkeleri doğrultusunda yayımlamak amacını gütmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Aydın Üniversitesi  süreli akademik yayınlar bünyesinde yer alan Hukuk Fakültesi Dergisinde,  hukukun tüm dallarına ve buna yakın sosyal bilimlerdeki ilgili alanlara ilişkin bilimsel çalışma niteliğinde eserler kabul edilmekte ve yayınlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kapadokya Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi ve Çevreci Beşeri Bilimler Araştırma Uygulama Merkezi tarafından 27-28 Mayıs 2021 tarihinde online olarak 1. Ulusal Çevreci Beşeri Bilimler Konferansı düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Akdeniz  Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünün ev sahipliğinde düzenlenecek olan "Küresel Dönüşümler ve Farklılaşmalar Kongresi-III"ün 09-10 Nisan 2021 tarihinde, dış paydaşları olan Kazakistan Atırav Üniversitesi, InGlobe Academy ve Türpav'ın ortak katılımları ile online olarak yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Düzce Üniversitesi Teknopark, Kapsül Kuluçka Merkezi, İTÜ Çekirdek ve Lonca işbirliği ile gerçekleştirilen “TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı’na” teknoloji tabanlı yeni bir iş fikri olan ve belirtilen şartları sağlayan girişimci adayları 04 MART 2021 tarihine kadar ilgili web sitesinden başvurabilmektedirler. Başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonrası BİGG DÜNYA programına kabul edilen girişimci adayları iş planlarına yönelik eğitim ve mentörlük hizmeti alarak, uygun bulunan iş planları TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği – BİGG kapsamında değerlendirilmek ve 200.000 TL hibe desteği almak üzere TÜBİTAK’a yönlendirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Muş Alparslan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi tarafından çıkarılan "Muş Alparslan Üniversitesi Tarımsal Üretim ve Teknolojileri Dergisi" toprak bilimi ve zootekni alanlarında makaleler yayınlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi" 2017 yılında yayın hayatına başlamıştır.Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kere yayınlanmakta olan dergide, Türkçe ve İngilizce dilinde İktisadi ve İdari Bilimler alanlarında veya bu alanlarla ilişkili konuları kapsayan makaleler kabul edilmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Gümüşhane Üniversitesi bünyesinde 05 - 07 Temmuz 2021 tarihleri arasında çevrimiçi ve çevrimdışı sunulardanoluşacak şekilde Uluslararası Çevrimiçi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferansı (IOCENS'21) yapılması planlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi iş birliğinde girişimciliği teşvik etmek, ileri teknoloji üreten katma değeri yüksek girişimleri ülke ekonomisine kazandırmak, girişimcilik ve inovasyon ekosisteminin gelişimine destek olmak için BİGG TEAM Teknogirişim Programı oluşturulmuştur. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi tarafından 22-23-24 Eylül 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan "3rd International Symposium of Engineering Applications on Civil Engineering and Earth Sciences 2021 (IEACES2021)" hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde 2018 yılında yayın hayatına başlayan  İslami İlimler Fakültesi Dergisi (AKiD) 2020 yılı itibarıyla TR Dizin tarafından taranmaktadır. Dergipark üzerinden yılda iki sayı (HaziranAralık) olarak yayınlanan dergi, dini araştırmalar alanına dair (Sosyal ve Beşeri Bilimler/Din) araştırma makalesi, çeviri, kitap kritiği ve sempozyum değerlendirmelerine yer vermektedir. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASBÜSEM) tarafından 6 Mart 2021- 14 Mart 2021 tarihleri arasında "İnsan Hakları Hukuku Temel Eğitimi Sertifika Programı" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen ve ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen  "Yenilikçi Yaklaşımlarla Agat Taşı Takı- Hediyelik Eşya Tasarımı, Üretimi ve Tanıtımı" başlıklı projemiz kapsamında düzenlenecek olan Agat Taşı Takı ve Hediyelik Eşya Tasarımı Yarışması hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Adıyaman Üniversitesi dergileri, bilimsel çalışmaları bilim insanlarına ve halkımıza ücretsiz sunmanın bilginin küresel paylaşımını artıracağı ilkesini benimseyerek açık erişime sahip özgün makaleler yayımlamaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok dizinde yer alan dergiler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 19. Şefik Bursalı Resim Yarışması düzenlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından 9-10 Nisan 2020 tarihlerinde Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenmesi planlanan ancak Covid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen "3. Bitki Islahı ve Genetiği Öğrenci Kongresi" 27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde Zoom Platformu üzerinde gerçekleştirilecektir. Kongre ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.  

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Atlanta's John Marshall Law School ve Mitchell Hamline School of Law iş birliğinde 09-12 - 15-18 Şubat 2021 tarih 18.00-24.00 saatleri arasında "Transnational Conference on the Future of Legal Education, The Practice of Law, and the Judiciary" başlığı altında online konferans düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Kavram Meslek Yüksekokulu işbirliğinde 24-26 Mayıs 2021 tarihlerinde "II. Turizmde Mimarlık ve Kültürel Miras Kongresi: Ege Bölgesi Mimari ve Kültürel Değerleri" adlı bilimsel etkinlik düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Aydın Üniversitesi  İletişim Fakültesi Öğretim Elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Umur BEDİR ve Dr. Öğr. Üyesi Müge ÖZTUNÇ, TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında ''Toplumun Bilime Katılımı Bağlamında Üniversitelerin Kurumsal İletişim Çalışmaları'' başlıklı bilimsel araştırma projesi gereği çevrimiçi ve yüz yüze olmak üzere anket düzenlemişlerdir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Niğde Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin organize ettiği, "Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz Ruhu Resim Yarışması" adlı resim yarışması uluslararası boyutta yeniden düzenlenerek "Uluslararası Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz Ruhu Resim Yarışması" ismini almış olup yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından, 2018 yılında sosyal ve beşerî bilimler alanında atıf ve kaynak göstermede görülen standart gereksiniminin giderilmesi amacıyla İSNAD Atıf Sistemi geliştirilmiştir. İSNAD yazım kılavuzu Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça olarak hazırlanmış olup açık erişim olarak www.isnadsistemi.org adresinden kullanıma sunulmuştur. Diğer bağlantı adresleri aşağıdadır.

İSNAD Akademi TV: https://www.isnadsistemi.org/akademi/ İSNAD Tam Metin (Türkçe): https://www.isnadsistemi.org/indirmeler/ İSNAD Tam Metin (İngilizce): https://www.isnadsistemi.org/en/

Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARÜSEM) tarafından online olarak 6- 7 Şubat 2021 tarihleri arasında "MPLUS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi Uygulamaları" konulu kurs düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan "Türkiye Su Bilimi ve Yönetimi Dergisi'nin (Turkish Journal Of Water Science And Management)" 2021 Ocak ayı itibariyle TR DİZİN tarafından dizinlenmeye başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesinde "ART/icle: Sanat ve Tasarım Dergisi yayın hayatına başlamıştır.  İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından yılda iki kez,  Haziran ve Aralık  aylarında yayımlanacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulu bünyesinde çıkarılan Toplum, Ekonomi ve Yönetim Dergisi e-ISSN:2757-5489 numarası ile yayın hayatına başlamış olup makale kabul etmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Deneysel Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 08-20 Şubat 2021 tarihleri arasında "ÇÜ-SABİDAM 2021/1 Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Kursu" düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Toros Üniversitesi ve SUYADER (Sürdürülebilir Yaşam Derneği) işbirliğiyle 19-20 Mart 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak  “Covid-19 Süreci ve Sürdürülebilirlik” ana temalı  2. Uluslararası Sürdürülebilir Yaşam Kongresi düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanlığı yayıncılık alanındaki gelişmeleri takip ederek kısa, orta ve uzun vadeli hedef, proje ve politikalar oluşturmak amacıyla akademisyen, yazar ve sektör temsilcilerinin katkı ve katılımlarıyla birincisi 2003 yılında düzenlenen Dini Yayınlar Kongresi'nin sekizincisi 28-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Toros Üniversitesi ve LODER (Lojistik Derneği) işbirliğiyle,İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Tokyo Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi (TUMSAT) ev sahipliğinde, 30 Nisan 2021 tarihinde çevrimiçi olarak  Uluslararası Sürdürülebilir Lojistik Sempozyumu düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ev sahipliğinde Türkoğlu Meslek Yüksekokulu ve Lojistik Derneği (LODER) işbirliği ile 24-26 Haziran 2021 tarihlerinde 10. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Anı Yayıncılık işbirliği ile 7-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında VIIIth International Eurasian Educational Research Congress (EJER-2021) adlı uluslararası kongre sanal ortamda düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan  “Eğitim ve Süreçler Bağlamında Meslek Yüksekokullarının Bugünü ve Geleceği” konulu çalıştay, 8 Şubat 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu tarafından ''Sağlıkla Konuşuyoruz'' konulu 26 Ocak - 15 Şubat 2021 tarihleri arasında online ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan sempozyum hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesindeki programlara 2020/2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi öğrenci alımı  ilanına çıkılmış olup ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kapadokya Üniversitesi Kapadokya Meslek Yüksekokulu tarafından 31 Mayıs 03 Hazian 2021 tarihleri arasında "Uluslararası Kapadokya Salgın Dönemleri Kongresi" çevrim içi olarak düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinin 2021 yılı içerisinde "Antalya ve Göç" konulu bir kitap çalışması planlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İçişleri Bakanlığının 96 yıldan bugüne yayınladığı  Türk İdare Dergisi için hakem olmak isteyen akademik ve kurumsal personeller form doldurarak başvuru yapabilirler.  Başvuru için tıklayınız.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından Akademik Platform, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Eğitim ve Değişim Derneği ile birlikte organize edilen 2. Uluslararası Eğitim ve Değişim Sempozyumu ISEC2021, 01-03 Ekim 2021 tarihleri arasında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde gerçekleştirilecektir. Ana teması "Mesleki Eğitim" olarak belirlenen sempozyumda kabul edilen tüm bildiriler DOI numarası ve ISSN numarası ile online olarak yayımlanacaktır, Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Teknik Üniversitesi  İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr.Cengiz KAHRAMAN başkanlığında 24-26 Ağustos 2021 tarihleri arasında İzmir’de INFUS 2021 Konferansı (3rd Intelligent and Fuzzy Systems Conference: Digital Transformation and Emerging Conditions) düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Gemi Mühendisleri Odası’nın (GMO), ülkemizde ve yurtdışında görev yapan akademisyenlerden oluşan Yayın Komisyonu tarafından, 2. Uluslararası Gemi ve Deniz Teknolojisi Kongresi (2nd International Congress on Ship and Marine Technology, GMO-SHIPMAR 2021, ww.gmoshipmar.org) “Yeşil ve Akıllı Denizcilik Endüstrisi” temasında 16-17 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecektir. Kongre, gemi inşaatı ve gemi makineleri, deniz teknolojisi ve tüm yönleri ile denizcilik endüstrisi çalışma alanlarını kapsamaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Gümüşhane Üniversitesii Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde  Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitim Programı ve C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi düzenlenmesi planlanmaktadır.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü tarafından 7-9 Ekim 2021 tarihlerinde online olarak düzenlenecek olan "3. Uluslararası Bitki Biyolojisi Kongresi" hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Aydın Üniversitesi süreli akademik yayınlar bünyesinde yer alan Tıp Fakültesi Klinikleri Dergisi, Temel tıp bilimleri ve klinik branşlarda ulusal ve uluslararası düzeyde katkı yapan araştırma, özgün çalışma, derleme, olgu bildirimleri ve buna yakın sağlık bilimlerdeki ilgili alanlarda, bilimsel çalışmalar kapsamında eserler kabul edilmekte ve yayınlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Aydın Üniversitesi süreli akademik yayınlar bünyesinde yer alan Yeni Medya Elektronik Dergisi, yeni iletişim teknolojileri ve medyayla ilgili dijital kültür, dijital uygulamalar, yeni medya sistemleri, sosyal bilimler, dijital toplumlar, dijital arts, communication arts çalışmaları, sinema ve yeni iletişim teknolojileri, uygulamalı iletişim ve buna yakın sosyal bilimlerdeki ilgili alanlarda, bilimsel çalışmalar kapsamında eserler kabul edilmekte ve yayınlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Aydın Üniversitesi süreli akademik yayınlar bünyesinde yer alan İletişim Çalışmaları Dergisi gazetecilik, halkla ilişkiler, pazarlama iletişimi, reklam çalışmaları, radyo televizyon programcılığı, radyo televizyon haberciliği, film çalışmaları, görsel iletişim tasarımı, yeni (dijital) medya, siyasal iletişim, kültürlerarası iletişim ve buna yakın iletişim bilimleri konularındaki özgün araştırma ve derleme makaleler yayınlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için  tıklayınız.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASBÜSEM) tarafından 22-23 Şubat 2021 tarihleri arasında "Etkin Müzekere Yönetimi Eğitimi " düzenlenecektir. Eğitim ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından Aile Danışmanlığı Eğitim Programı, Masal Anlatıcılığı Eğitim Programı ile Çocuğuma Nasıl Masal Anlatırım konularında Eğitimler açılacaktır. Önbaşvuru yapmak için tıklayınız.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Lisansüstü Programları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 22-31 Mart 2021 tarihleri arasında Bibliyometrik Yöntemlerle Araştırma Çıktılarının Değerlendirmesi Eğitimi düzenlenmesi planlanmaktadır. Eğitimin konu başlıkları  listelenmiştir. Modül 1. Giriş - Bibliyometri temel kavramlar Modül 2. Bibliyometri için veri kaynakları, veri çeşitleri ve veri toplama yöntemleri Modül 3. Veri analizi Modül 4. Görselleştirme Modül 5. Kurumsal performans analizi Modül 6. Analiz metrikleri Modül 7. Araştırma çıktılarının sunulması Modül 8. Uygulamalı çalışmalar (örnek kurumsal analiz) Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi, Yalova Üniversitesi İslami Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliği ile 27 Mart 2021 tarihinde "Cunda Toplantıları 4" kapsamında "Uluslararası COVID-19 Pandemi Sürecinde Aile Olmak Çalıştayı" online olarak düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Veteriner Fakültesi'nin destekleri ile 26-28 Şubat 2021 tarihleri arasında, sağlık, biyoloji ve tek sağlık konseptlerinde çevrim içi ve ücretsiz olarak "Uluslararası Biyoloji ve Sağlık Bilimleri Kongresi" (International Congress on Biological and Health Sciences) gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Esaslarının Ana Bilim Dalı Başkanlığı tarafından, 11- 12 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan "Hemşirelik Esaslarının Uzaktan Öğretimi" temalı IX. Hemşirelik Esasları Çalıştayı yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü (ATAILE) tarafından 19.01.2021 Salı günü 15.00-16.00 saatleri arsında ÖSYM eşdeğerliliği olan PTE ACADEMIC sınavı içeriği hakkında çevrimiçi webinar düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kütahya Dumlupınar ÜniversitesiGüzel Sanatlar Fakültesi D Sanat Dergisi, 2021 yılı Ocak ayında yayın hayatına başlamış olup dergi, e-dergi şeklinde ve kör hakemlik sistemi ile açık erişim politikasına uygun olarak yılda iki kez (Temmuz, Aralık) yayın yapacaktır. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yozgat Bozok Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ''Temel İngilizce Kursu'' açılacaktır. Kursa ait ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğü tarafından 8-10 Şubat 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak "Mühendislik Alanında TÜBİTAK 1001 Ar-Ge Projesi Hazırlama Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitime ait ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulları tarafından aylık olarak yayımlanması planlanan  “Meslek Yüksekokulları e-Bülten” elektronik ortamda Ocak 2021 ayından itibaren yayına başlamış olup, ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Muş Alpaslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi tarafından 20-22 Mayıs 2021 tarihleri arasında "II. International Conference on Innovative Engineering Applications (CIEA'2021)" isimli konferans düzenlenecek olup konferansa ait ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünün Editörlüğünü yürüttüğü "Journal of Innovations in Civil Engineering and Technology" uluslararası dergisinin, ikinci cildinin ikinci sayısı yayınlanmış olup, üçüncü cildinin birinci sayısı 30 Haziran 2021'de yayınlanacaktır. Dergi hakkında bilgi almak için  tıklayınız.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğü (SUBÜ-BİYAK) çatısı altında 5 adet bilimsel dergi, Aralık 2020 sayılarıyla yayın hayatına başlamıştır. 1. Journal of Agricultural Biotechnology 2. Journal of Business and Trade 3. Journal of Innovative Healthcare Practices 4. Journal of New Tourism Trends 5. Journal of Smart Systems Research Bununla birlikte 2 adet bilimsel derginin 2021 yılında yayın hayatına başlaması planlanmaktadır. 1. Journal of Exercise and Sport Sciences Research 2. Journal of Marine and Engineering Technology. Dergilerin Haziran 2021 sayıları için yayın kabulüdevam etmektedir.  Dergiler hakkında detaylı bilgi almak ve bilimsel yayın göndermek için tıklayınız.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu  "7 Nisan Kişisel Verileri Koruma Günü" münasebetiyle yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılım sağlayabileceği bir makale yarışması düzenleyecektir.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu   "Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Akademik Dergisi"nin 7. sayısında yayınlanmak "Küresel Salgın Döneminde İnsan Hakları ve Özgürlükler"  temasıyla ilgili makale çağrısı yapmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi 01-02-03 Nisan 2021 tarihleri arasında  "V. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumunu (UDCS 2021)" düzenleyecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından yayınlanan  IJTAD, uluslararası hakemli bir dergi olup, yayın dili Türkçe ve İngilizcedir. Aralık ve haziran aylarında olmak üzere yılda iki kez yayımlanacaktır. Haziran ayında yayımlanacak olan 2. sayısı için makalelerin son gönderim tarihi 30 Mart 2021 olarak belirlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından ilk sayısı 2020 yılı Aralık ayında yayımlanan "International Journal of Troy Art and Design (IJTAD)”, sanat ve tasarım alanına ulusal ve uluslararası düzeyde katkıda bulunabilecek makalelere yer vermektedir. İkinci sayısı 2021 yılı Haziran ayında yayımlanacak olan derginin mart ayında “8 Mart” özel sayısı yayımlanması planlanmaktadır. Makale göndermek için tıklayınız. 

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilim ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Tıbbi Araştırma Merkezi (MEDİTAM) tarafından 8 – 18 Mart 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan “XXI. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Kursu” ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Muş Alparslan Üniversitesi'nin kuruluş felsefesini yansıtan,  "1071 Malazgirt Zaferi, Alparslan, Bilim, Eğitim, Lale, Muş, Selçuklu" kavramlarından bir veya birkaçını ifade eden, akılda kalıcı, özgün, yenilikçi, estetik ve işlevsel kullanılabilen bir "Muş Alparslan Üniversitesi Logosu" tasarlanması amacıyla "Muş Alparslan Üniversitesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışması" düzenlenmektedir. Tüm vatandaşlarımızın katılımına açık olmak üzere 31 Mart 2020 tarihine kadar başvurular kabul edilecektir. Yarışma hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi "International Journal of Troy Art and Design" isimli Uluslararası Hakemli dijital dergisinin ilk sayısı çıkmış olup, Haziran 2021'de yayımlanacak olan 2. sayı için 01.01.2021 tarihinden itibaren makale kabulune başlanmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

YÖK Araştırma Verisi ve Açık Veri Alt Çalışma Grubu tarafından  "Veri Yönetiminde Araştırmacılarla Etkileşim: Örnek Çalışmalar Kitabı" (Engaging Researchers with Data Management: The Cookbook) çevirisi yapılmıştı.  Veri yönetim planı (VYP) oluşturmak, yönetmek, paylaşmak ve karşılık geldikleri araştırma çıktılarına bağlamak için otomatik süreçleri destekleyen çevrimiçi bir araç olan Argos 'un arayüzü "YÖK Açık Bilim ve Açık Erişim Çalışma Grubu" na bağlı olarak oluşturulan "YÖK Araştırma Verisi ve Açık Veri Alt Çalışma Grubu" tarafından Türkçe'ye çevrilmiştir. Argos, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün proje ortağı olduğu OpenAIRE tarafından geliştirilmiş ve ücretsiz olarak araştırmacıların hizmetine sunulmuştur. Argos'un Temel İşlevleri: Veri Yönetim Plan'ları oluşturma Veri Yönetim Plan'ları yazarken işbirliği yapma Uyarlama Veri Yönetim Plan'ları yayınlama Veri kümesi açıklamalarında sağlanan bilgileri doğrulamaktır. Ayrıtılı bilgi için tıklayınız.

Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Şairler ve Yazarlar Derneği (BAYŞAD), Türk Ocakları Balıkesir Şubesi ve Balıkesir Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen "İstiklal" konulu Şiir Yarışması hakkında bilgi için tıklayınız.

Muş Alpaslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesinde   Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dergisi; temel mühendislik bilimleri alanında, mühendisliğin güncel araştırma konularına odaklı hem deneysel hem de kuramsal çalışmaların yayınına öncelik tanımakta, disiplinler arası çalışmaları ve teknolojileri içeren akademik yayınları teşvik etmektedir.  Derginin dili Türkçe ve İngilizce olup dergi hakkında bilgi için tıklayınız.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce) Bölümü tarafından, 14-15 Haziran 2021 tarihleri arasında "ICAIBDEA 2021 International Conference on AI and Big Data in Engineering Applications" isimli konferans düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ev sahipliğinde ve Bridges Vakfı ile ortaklaşa olarak 19-20 Mart 2021 tarihlerinde Avrupa, Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika Yönetim ve Bilişim Sistemleri Konferansı (EAMMIS 2021) adlı uluslararası konferans çevrimiçi olarak düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 2020 Kasım ayında düzenlenmesi planlanan ancak Küresel Pandemi (COVID-19) nedeniyle 15-16 Nisan 2021 tarihlerine ertelenen ve dijital ortamda gerçekleştirilecek olan "AART Uluslararası Anadolu Sanat Sempozyumu ve Sergisi"ne bildiri özeti gönderimi için son tarih 30 Ocak 2021, uluslararası jürili, çevrim içi sergiye eser gönderimi için son tarih ise 15 Mart 2021 olarak belirlenmiş olup, gerçekleştirilmesi planlanan sempozyum hakkındaki tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız. 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde "TÜRKDED" isimli dergi, 2020 Aralık ayı itibarıyla yayın hayatına başlamıştır. Dergi yılda iki kez (Haziran ve Aralık) aylarında online olarak yayımlanacaktır. Dergi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Toros Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Behire SANÇAR, tarafınca yürütülen  "Cerrahi Hemşirelerinin Hasta Merkezli Bakım Yetkinlikleri" konulu çalışma kapsamında, cerrahi birimlerde çalışan hemşirelerin hasta merkezli bakım yetkinliğini ölçmek amacı ile hazırlanan  online ankete ulaşmak için tıklayınız.

İstanbul Arel Üniversitesi Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi yayın hayatına başlamıştır. Dergi hakkında bilgi için tıklayınız.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından 08- 10 Nisan 2021 tarihlerinde üniversite ev sahipliğinde IV. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi (IHSLC 2021) düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Koç Üniversitesi Araştırmacılar için Akademik İngilizce Programı   25 Ocak – 13 Şubat 2021 tarihleri arasında çevrimiçi (online) gerçekleşecektir. Detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan GÖKÇE ve Dr. Öğr. Üyesi Beycan HOCAOĞLU tarafından hazırlanan "Uluslararası 30. Yılında Bulgaristan'dan Türkiye'ye Zorunlu Göç Sempozyumu (18-19 Ekim 2019)" isimli eser, Üniversiteler Yayın Yönetmeliği’ nin 14. maddesi gereği ve kurumsal açık erişim politikası doğrultusunda, Yayın Komisyonu Başkanlığı web sayfası https://ykb.ikcu.edu.tr/Share/8AC0F222E3B17731AB040868E4B30F19 sayfasında e-kitap olarak yayınlanmıştır.

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından 12-14 Nisan 2021 tarihleri arasında III. CTC-İletişim ve Teknoloji Kongresi, "COVİD 19 Döneminde İletişim Ekolojisi" temasıyla çevrimiçi (online) olarak düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü konusunun Avrupa Birliği üye ülkelerindeki durumunu değerlendirmek, ülkemizdeki uygulamalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak ve ülkemizde bu alanda yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla 01-03 Nisan 2021 tarihleri arasında, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı' nın da katkılarıyla, Karabük Üniversitesi bünyesinde "Uluslararası Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü (EKÖK) Sempozyumu" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve HAK-İŞ Konfederasyonu işbirliğinde 04 Ocak - 24 Şubat 2021 tarihleri arasında "Kadın Emeği ve Dijitalleşme" konulu 4. Ulusal Gençlik Farkında Proje Yarışması düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı tarafından 10-11 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak “Uluslararası Necmettin Erbakan Hukuk Kongresi" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından son dört yıldan bu yana yapılması teamül haline getirilen İslam Ve Yorum Sempozyumlarının beşincisi 20.05.2021-23.05.2021 tarihleri arasında "Uluslararası Katılımlı İslam ve Yorum V - Dijitalleşme ve Din (İmkânlar, Sorunlar, Sınırlar)" başlığı altında düzenlenecektir, söz konusu sempozyumun çağrı metni amacı, konuları, üç dilde hazırlanan afişleri, takvimi ve ulaşmak istediği hedefleri aşağıdaki linkte gönderilmekte olup, ulaşmak için tıklayınız.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kalite güvence çalışmaları kapsamında değerli paydaşların görüş, öneri ve değerlendirmelerine ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda hazırlanan  "2020 yılı Dış Paydaş Anketi" ne katılmak için linkten ulaşabilirsiniz.

Yozgat Bozok Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından ''Spor Bilimlerinde Araştırma Yöntemleri ve Tez Yazımı Kursu'' açılacaktır. Kursa ait  ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından  2019 yılında "Açık Kaynak Dijital İçerik Üretme Projesi" başlatılmıştı. Açık Kaynak Dijital İçerik Üretme Projesi kapsamında oluşturulacak serinin ikinci kitabının konusu "Dijital Oyunlar" olarak belirlenmiştir. "Dijital Oyunlar Kitap Bölümü Yazma" projesi için bölüm yazarlığı başvuruları 15/03/2021 tarihine kadar proje internet sayfasından yapılacaktır. Başvurmak için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilecek 'TOEFL-IBT Ocak ve Şubat' sınav takvimi ekte olup ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 08-19 Şubat 2021 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak  Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı düzenlenecektir. Programın ön kayıt başvuruları 28 Aralık 2020-08 Ocak 2021 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek olup, ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dicle Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokul Müdürlüğüne ait "Dicle Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu 2020 yılı Dicle Adalet Dergisi"ne makale göndermek için Adalet Meslek Yüksekokulu adaletdergi@dicle.edu.tr adresini kullanabilirsiniz.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile Niğde Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında, Güzel Sanatlar Fakültesinin organize ettiği,  "Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz Ruhu Resim Yarışması" hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Milli Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı "Atatürk Haftası Armağanı" dergisinde yayımlanmak üzere iletmiş olduğu makale talebine ilişkin yazısı ektedir. İndirmek için tıklayınız.  Atatürk Haftası Armağanı

Tüketici bilincini geliştirmek ve bu yönde hak arama alışkanlıklarını yaygınlaştırmak, tüketici haklarına saygılı kişi, kurum ve kuruluşları teşvik etmek, tüketicinin korunması ve bilinçlendirilmesi ile ilgili bilimsel çalışmaları özendirmek amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından  2020 yılı faaliyetlerine göre verilecek olan "24. Tüketici Ödülleri" ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Küresel iklim değişikliğinin etkileri şehirleri kuraklık, sel, kentsel altyapılardaki riskler gibi faktörlerle tehdit etmeye devam ederken hem azaltım hem de uyum için önlemler almak ve eylemleri belirlemek için Ankara Büyükşehir Belediyesi  “Ankara İli Yerel İklim Değişikliği Eylem Planı” çalışmalarına başlamıştır.  Projenin en önemli paydaşlarından biri de kuşkusuz Ankara’da bulunan üniversitelerdir. Belediye Başkanlığınca yürütülmekte olan proje hakkında Ankara’da bulunan üniversitelere yönelik olarak “Ankara İli Yerel İklim Değişikliği Eylem Planı” paydaş toplantısı, 30 Aralık 2020 tarihinde, saat 14:00'da online olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıya katılmak için iklim.ankara@ankara.bel.tr adresine mail atılması gerekmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde "Pandemiler ve Doğal Afetlerde Eğitim" Lisansüstü Öğrencileri Bilimsel Makale Yarışması yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, hac görevini yerine getiren vatandaşların ulaşım, sağlık, konaklama ve güvenliğinin sağlanmasının ötesinde manevi anlamda da büyük kazanımlarla ülkemize dönmeleri hedeflenmektedir. Bu motivasyonla Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülen hizmetlere katkı sunulması ve hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla 01-03 Nisan 2021 tarihleri arasında "Değişen ve Gelişen Şartlar Bağlamında Hac" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.  

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) tarafından uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek olan ”SPSS Uygulamalı Temel Düzey Veri Analizi Eğitim Programı”, "SPSS Uygulamalı İleri Düzey Veri Analizi Eğitim Programı ” ve "PYTHON İle Veri Bilimi Eğitim Programı "na ait ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ev sahipliğinde ve Hidrojen Teknolojileri Derneği koordinatörlüğünde düzenlenecek olan "Beşinci Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Kongresi (IHTEC-2021)'' 26-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında sanal ortamda (online) gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından Halk Sağlığı ve Hemşirelik Bilişimi Sempozyumu düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Orta Doğu ve Orta Asya-Kafkaslar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından yayımlanacak 'Azerbaycan-Karabağ' konulu kitap için makale kabulleri başlamıştır. Çalışmalar en fazla 15 sayfa olacak şekilde 20.01.2021 Çarşamba gününe kadar gönderilmelidir. Makale göndermek için tıklayınız. 

Et ve Süt Kurumu, 68 yıllık köklü bir kuruluş olarak yaklaşık 30 yıllık akademik dergi arşiviyle Akademik Et ve Süt Kurumu Dergisi adıyla yayın hayatına yeniden başlamaktadır.  Amaç ve kapsam için ve  Makale katılımı için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Kurslar Koordinatörlüğü bünyesinde 15 Ocak 2021 – 14 Şubat 2021 dönemi için yabancı dil kursları açılacaktır. Bilgi almak için tıklayınız.

İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından 26.12.2020 tarihinde online olarak düzenlenecek olan Ekonomi ve Hukuk Sempozyumuhakkında bilgi almak için tıklayınız. 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde yayımlanan Troia Tıp Dergisinin (Troia Medical Journal) bir sonraki sayısı Mart 2021 için makale kabulleri başlamıştır. Başvurmak için tıklayınız.

Balıkesir Üniversitesi 2020 yılı "Kurum İç Değerlendirme Raporu" nun oluşturulması kapsamında; kurumun mevcut durumunu analiz etmek ve üniversitenin sunduğu hizmet kalitesini sürekli iyileştirmeye yönelik çalışmalara ışık olması amacıyla  paydaşların ve mezunların görüşlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hazırlık çalışmaları kapsamında  "Dış Paydaş Anketi" ve  "Mezun Anketi'' hazırlanmış olup, katılmak için tıklayınız.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından her yıl farklı bir temayla düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri'nin sekizincisinin ana başlığı Dijital Çağda Kriz İletişimi olarak belirlenmiştir . Alanda ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış davetli (keynote) konuşmacıların da yer alacağı sempozyum 26-27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde zoom/webinar üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sivas Bilim ve Teknoloji  Üniversitesi birimlerine öğretim üyesi alımı ile ilgili ilan 21.12.2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmış olup, bilgi almak için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nce 11 Ocak - 21 Ocak 2021 tarihleri arasında "Akciğer Grafisi Temel Değerlendirme" sertifika programı açılacaktır. Program, pratisyen hekim, aile hekimi ve işyeri hekimi başta olmak üzere, bu konuda eğitim almak isteyen tüm hekimlere yönelik düzenlenmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından yapılan "Dış Paydaş Memnuniyet Anketi", Üniversitenin eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı alanlarında verdiği hizmet kalitesinin sağlıklı bir şekilde ölçülmesi, iyileştirilmesi ve sürdürülebilirliğini sağlamak hedefini taşımaktadır. Ankete katılmak için tıklayınız. 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde 07-09 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan "Her Yönüyle Mucur Sempozyumu"na ilişkin bilgi için tıklayınız.

Bartın Üniversitesi tübitak 1001 Projesi ürünü olarak geliştirilmiş olan “Adım Adım Uzaktan Ölçme”portalı kullanıma açılmıştır. Bu portal ile tüm üniversitelerdeki akademik personele uzaktan eğitim sürecinde ölçme ve değerlendirme uygulamalarında destek olmak amaçlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi faaliyet ve hizmetleri hakkındaki görüş ve önerileri belirlemek amacıyla 'Dış Paydaş Memnuniyet Anketi' hazırlanmış olup,  linkten erişebilirsiniz.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek olan “Yazarlık Atölye Çalışmaları” eğitimi ve "Sanatla Kişisel Gelişim" seminer programları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Munzur Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ile Türkiye Prefabrik Birliğinin ortaklaşa düzenleyeceği "Prefabrike Beton ile Mimarlık" adlı seminer Yüksek Mimar Bülent TOKMAN tarafından 19/12/2020 tarihinde saat 19:00'da gerçekleştiril ecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün ‘Journal of Basic and Clinical Health Sciences (JBACHS)’ Dergisi etkinliği olan ve 15-16 Ocak 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak planlanan ‘COVID-19 Pandemisinde Araştırma-Yayın ve Eğitim Süreçlerine Bakış Kongresi’ gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından çocukların ve gençlerin mevcut durun analizi ve politika çeçevesi kapsamında 14-29 yaş arası gençlerin yaşam kalitelerini değerlendirme anketi hazırlanmıştır. Ankete ulaşmak için tıklayınız. 

Atatürk Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan ''PTE Academic Ocak 2021'' Sınav takvimi hakkında bilgi için tıklayınız.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Dergisi'nde (MAKÜ UBD) Uygulamalı Bilimler Fakültelerinin bütün bölümleri ile uygulamalı bilimlerin bütün alanlarından her türlü akademik araştırmaya dayalı (makale, derleme, tercüme, kitap tanıtımı vb.) çalışmalar yayımlanmaktadır.  Dergi hakkında bilgi için tıklayınız.

Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü  (KLUSEM) tarafından düzenlenecek Online İHA (İnsansız Hava Aracı) eğitimlerine başvurular başlamıştır. Başvurular 18 Aralık 2020 tarihine kadar sürecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Tarım ve Orman BakanlığıTarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Samsun Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde yayın hayatına başlayan "Bioenergy Studies" isimli (2718-0271 ISSN) dergi Biyoenerji alanında yayın kabul etmeye başlamıştır. Dergi hakkında bilgi için tıklayınız.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi Ekonomi ve Finans Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Serkan ÇİÇEK, TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında 04-09 Ocak 2021 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak "Ekonometrik Analiz: RStudio ile Ekonometrik Analiz Eğitimi" adlı bilimsel etkinlik düzenleyecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından 11-12 Aralık 2020 tarihlerinde çevrimiçi olarak "I. Uluslararası Afyonkarahisar Gastronomi Çalıştayı" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için  tıklayınız.

Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, 5-6-7 Nisan 2021 tarihinde "Covid-19 Dönemi ve Sonrası Sanat ve Tasarım" konulu "4. Uluslararası Sanat ve Tasarım Eğitimi" adlı sempozyumunu gerçekleştirecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Batman Üniversitesine  alınacak öğretim üyelerine ilişkin  ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Geleneksel El Sanatları Bölümü tarafından 21.12.2020 - 31.12.2020 tarihleri arasında "Halını Anlat" temalı Ulusal Jürili Karma Online sergi düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Munzur Üniversitesi  bünyesinde 2015 yılından bu yana yayımlanan “International Journal of Pure and Applied Sciences”(ISSN: 2149-0910)”dergisi ULAKBİM TR Dizin’de taranmaktadır. Fen ve mühendislik ile ilgili özgün çalışmaları yayımlayan uluslararası hakemli bir dergidir. Nisan 2021’de “Nadir Toprak Elementleri” konulu özel sayı yayınlanacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" münasebetiyle düzenlenecek olan spor temalı "Engelsiz Fotoğraflar" isimli fotoğraf yarışması hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Uygulamalı Bilimler Fakültesi işbirliğinde 22-30 Aralık 2020 tarihleri arasında IV. ulusal ve online davetli “ARALIKSIZ” karma fotoğraf sergisi düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından 17-19 Aralık 2020 tarihleri arasında "Selçuk Hukuk Kongresi" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yıldız Teknik Üniversitesi sosyal etkinlikleri kapsamında, üniversite öğrencilerinin ilgisini sürdürülebilirlik konusuna çekebilmek, üniversite öğrencilerinde çevre duyarlılığı noktasında farkındalık oluşturabilmek, doğa ve çevre sorunlarına karikatürler aracılığıyla sanatsal bakış sunabilmek amacıyla, Sürdürülebilir Kampüs Komisyonu Kentsel Çevrede Sürdürülebilirlik Öğrenci Karikatür Yarışması düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi Demir Çelik Enstitüsü tarafından 01-03 Nisan 2021 tarihlerinde "5.Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu" düzenlenecek olup, Sempozyuma ilişkin bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından ''Trends in Pediatrics'' dergisinin ilk sayısı Eylül 2020 tarihinde  yayımlanmış olup ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 11-15 Ocak 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak "1. Uluslararası Mezuniyet Öncesi Diş Hekimliği Eğitimi Kongresi" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 2020 yılı içerisinde  "TBMM'nin 100. Yılı ve Millî İrade Özel Sayısı" Kasım ayı sonunda yayımlanmış olup, ilgili özel sayıya  ulaşmak için tıklayınız.

Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Behiye DAĞDEVİREN ERTAŞ'ın “Meslek Yüksekokullarında Çalışan Öğretim Elemanlarının Kişilik Özellikleri ile Sosyal Kaytarma Davranışları Arasındaki İlişki” başlıklı çalışmasına katılmak için tıklayınız.

Trakya Üniversitesi ve İslami İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) iş birliğinde yüz yüze yapılması planlanan Uluslararası Edirne'de Tasavvufi Hayat ve Hasan Sezâîyi Gülşenî Sempozyumu, "Edirne'de Tasavvuf", "Halvetiyye-Gülşeniyye ve Hasan Sezâî-yi Gülşenî" ve "Balkanlarda Tasavvuf" başlıkları altında 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Lokman Hekim Üniversitesi Translasyonel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (LHUTUAM) ve Sürekli Eğitim Merkezi (LHUSEM) işbirliği ile  20 Aralık 2020 tarihinde ''Endokrin Bozucular ve Çocuk Sağlığı Sempozyumu'' (çevrim içi) düzenlenecektir. Konu ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) ve Araştırma Merkezi (VERİM) tarafından ortaklaşa "Beş Farklı Konuda Uygulamalı İstatistik Kursu" açılacaktır. Kursa ait ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Gümüşhane Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitim Programı düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Trakya Üniversitesi, Türkiye genelini kapsayan ve Edirne Kırmızısına yeni bir logo tasarımı kazandırmak için  6 Kasım – 18 Aralık 2020 tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği "Edirne Kırmızısı Logo Tasarım yarışması düzenleyecektir.Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Pamukkale Üniversitesi Yükseköğretim kurumlarının "Kurumsal Değerlendirme Programı" kapsamında bir görüş anketi hazırlamıştır. Ankete ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile 20 Ocak 2021 tarihinde online (çevrimiçi) platformda "1921 Anayasası'nın Kabul Edilişinin 100. Yılı" başlıklı ulusal sempozyum gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ve Lice Kaymakamlığı işbirliği ile 26-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında saat 10.00'da  Kültür ve Kongre Merkezinde ''Uluslararası Ashâb-ı Kehf ve Lice Sempozyumu" düzenlenmesi planlanmaktadır.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Nişantaşı Üniversitesi tarafından çıkartılmakta olan Uluslararası Mühendislik Bilimi ve Uygulaması(International Journal of Engineering Science and Application, IJESA) dergisi hakkında bilgi için tıklayınız.

İstanbul Medipol Üniversitesi Girişimcilik Merkezi olarak başvurusu yapılan “TÜBİTAK BİGG Programı için Sağlık Odaklı Yetiştirme Mekanizmasının Geliştirilmesi ve Uygulanması projesi TÜBİTAK 1601 Programı 220 Yılı 1. Çağrısı sonuçları açıklanmış olup, TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı (BİGG) 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluşu olmaya hak kazanmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ostim Teknik Üniversitesi  Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı öğretim görevlileri tarafından üniversite yabancı dil okulları için Languo İngilizce eğitim kitapları serisi geliştirilmiştir. Detaylı bilgi için infoyabanci@ostimteknik.edu.tr ve 0 (312) 386-1671'dan iletişim sağlanabilir.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü tarafından 18-19 Şubat 2021 tarihleri arasında "Akdeniz Gastronomi" temalı 1. Ulusal Gastronomi Çalışmaları Sempozyumu düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Ardahan Üniversitesi tarafından 8-12 Haziran 2021 tarihlerinde ve dijital ortamda gerçekleştirilecek olan "II.Uluslararası Mitoloji Sempozyumu ve Sergisi" hakkında bilgi için tıklayınız.

Kafkas Üniversitesi 6-10 Aralık 2020 tarihleri arasında '' the 9 International Molecular Biology and Bio Technology Congress'' düzenleyecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından 22-25 Şubat 2021 tarihleri arasında Uluslararası Bilimsel Araştırmalar ve Ye nilikçi Çalışmalar Sempozyumu (ISSRIS'21) online katılımlı olarak düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Manevi Danışmanlık ve Rehberlik E-Sertifika Eğitimi" verilecektir. Eğitim ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü tarafından ''11. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi'' 11-12 Mart 2020 tarihlerinde yapılacaktır. Bilgi için tıklayınız.

Yozgat Bozok  Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 25 Kasım 2020 tarihinde çevrimiçi düzenlenecek olan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Disiplinlerarası Bakış" konulu panel hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Düzce Üniversitesi; 2020-2022 yılları 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programının 1. Aşama faaliyetlerini yürütmek üzere; İTÜ Çekirdek BİGG ve BİGG Dünya iş birliği ile ARI Teknokent Proje Geliştirme Planlama AŞ. ve Düzce Teknopark AŞ. uygulayıcı kuruluşlar arasında yer almıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi ortaklığıyla başvurulan "BİGG TEAM" projesi TÜBİTAK 1601 Programı 2020 Yılı 1. Çağrısı sonuçları açıklanmış olup Anadolu üniversitesi TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı (BİGG) 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluş olmaya hak kazanmıştır. . Söz konusu programa ilişkin detaylı bilgiler için tıklayınız.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından, Uluslararası Medya ve İletişim Dergisinin (MEDİAJ) ilk sayısının Aralık 2020'de yayımlanacak olup  makale son kabul tarihi 20 Kasım 2020 dir. Makale gönderimi mediajdergi.com ve https://dergipark.org.tr/tr/pub/mediaj adresinden yapılacaktır. 

Türk Arkeoloji ve Etnografya Dergisi"nin yayın hayatına tekrar başlamış olup, Kültür ve Turizm Bakanlığının proxy ayarlarındaki düzenlemeler nedeniyle web adresi  arkeolojidergisi.ktb.gov.tr olmuştur.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile TOVAK işbirliği içinde her yıl yürütülen, bu yıl da COVID-19 küresel salgını nedeni ile çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlanan "Prof. Dr. Yahya Özsoy Topluma Hizmet Ödülü 2020" başvurularına ilişkin bilgi almak için tıklayınız.

Ardahan Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde açılacak olan Sertifikalı İşaret Dili Eğitimi, Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı Eğitimi ve Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programlarına ilişkin ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi  dijitalleşme çalışmaları kapsamında tüm üniversitelerimiz için son derece önemli bir faaliyet olan akademik (Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi ve Öğretim Üyesi) ve Sözleşmeli Personel (4/B) başvuru ve değerlendirme süreçlerinin dijital olarak yapılmasına olanak sağlayan “İlan Bilgi Sistemi” projesini tamamlamıştır. Bu sistem ile tüm akademik ve sözleşmeli personel alımı süreçlerini internet üzerinden hiçbir basılı evrak gönderimi gerektirmeden toplayabilmekte ve kadroların jüri ve değerlendirme süreçlerini yönetilmektedir.  “İlan Bilgi Sistemi” yazılımı tüm üniversitelerin süreçlerine uyum sağlayabilecek şekilde geliştirilmiştir. Bilgi almak için tıklayınız.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından yurtdışındaki gençlerimizin ideallerini ve fikirlerini hayata geçirerek, yaşadıkları ülkelere katkı sağlayacak çalışmalarını teşvik etmek amacıyla Genç Destek Mali Destek Programı ilan edilmiştir. Söz konusu proje kapsamında gençlerimizin içerisinde aktif olarak yer aldıkları oluşumlar eliyle gerçekleştirecekleri faaliyet ve projeler desteklenecek olup, başvuruların 15.12.2020 tarihine kadar https://proje.ytb.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır.

Yaşar Üniversitesi  Lisansüstü Eğitim Enstitüsü hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü tarafından yürütülen 'Covidpandemisinde bitkisel ürün ve takviye edici gıda kullanımının değerlendirilmesi ' hakkında araştırma projesi ve ankete ulaşmak için  tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından ''Selçuk Hukuk Kongresi'' 17-19 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve paydaş kurumlar desteğiyle 3-6 Haziran 2021 tarihleri arasında "11. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu" gerçekleştirilecektir. Sempozyumun teması "Müzikte Yeni Yönelimler" olarak belirlenmiş olup, sempozyum çağrı metni, alt başlıklar, sunum kuralları ve diğer bilgiler için tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr.Öğr.Üyesi Mehmet YORULMAZ, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr.Öğr.Üyesi Burhanettin UYSAL ve Isparta Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç.Dr.Mustafa DEMİRKIRAN tarafından yürütülen "Covid-19 Süreci ile ilişkili Göç Niyeti ve Nedenlerinin İncelenmesi" başlıklı çalışma hakkında bilgi için tıklayınız.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü bünyesinde 16 Kasım 2020 tarihinde "Akademik Yazma" eğitim programı açılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Gönen Meslek Yüksekokulu  tarafından yayınlanmakta olan Uygulamalı Sosyal Bilimler ve Güzel Sanatlar Dergisi (SOSGÜZ) yılda iki defa (Haziran-Aralık) dergipark üzerinden yayınlanmakta olan hakemli bir dergidir. Makale göndermek için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü bünyesinde "Akademik Çalışmalarda Endnote Web Kullanımı Eğitimi" ve "Eğitim Koçluğu Eğitimi" açılacaktır. Söz konusu eğitimlere ilişkin ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sinop Üniversitesi  Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenmesi planlanan "Bilgisayarda Nota Yazımı Kursu" na ait ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne ait 2020 yılı online katalog https://bitamkatalog.erbakan.edu.tr adresinde yayınlanmış olup ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayın hayatına 1933 yılında başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en köklü dergilerinden biri olmakla birlikte 2011 yılından beri yayınlanamayan "Arkeoloji ve Etnografya Dergisi" 10 yıllık aranın ardından yayın hayatına tekrar başlayacaktır. Tarihinde ilk kez "Uluslararası Hakemli Dergi"statüsü kazandırılan ve bu bakımdan dünya çapında prestijli dergiler sınıfına girecek olan dergi çalışmaları kapsamında; araştırmacı ve akademisyenlerin makale başvurularını yapabilecekleri, gerekli belgeleri indirebilecekleri ve derginin eski sayılarına ulaşabilecekleri www.arkeolojidergisi.ktb.gov.tr web sayfası yayına alınmıştır. Dergipark aboneliğine sahip olan derginin ilk sayısının 2021 Haziran ayında çıkarılması planlanmaktadır. Makale göndermek için tıklayınız.

Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Ekonomisi ve Sağlık Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (LHUSESAT) ve Sürekli Eğitim Merkezi (LHUSEM) işbirliği ile 26-28 Kasım 2020 tarihlerinde ''Pazar Erişiminde Fiyatlandırma Kursu'' (uzaktan eğitim) düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Lokman Hekim Üniversitesi Translasyonel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (LHUTUAM) ve Sürekli Eğitim Merkezi (LHUSEM) işbirliği ile  5-6 Aralık 2020  tarihlerinde ''Uygulamalı Biyoinformatik Kursu'' (uzaktan eğitim) düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) tarafından "Kamu Personeli Seçme Sınavı İngilizce Öğretmenliği Alan Bilgisi Sınavı Hazırlık Kursu" açılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından 14.12.2020 tarihinde "İslam ve Çocuk" temalı XIV. Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından "Emzirme ve Bebek Bakımı Kursu" ile "Spor Bilimleri Alanında 8'li Sertifika Programı" açılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü tarafından 20-21 Kasım 2020 tarihlerinde online olarak Yalova'da düzenlenecek olan "5. Uluslararası İşletme Öğrencileri Konferansı (ICOBS'20)" ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Meslek Yüksekokulunun düzenlediği 3. Mesleki Eğitim Kongresi bu yıl tasarım teması ile 21 - 23 Aralık 2020 tarihinde online olarak yapılacaktır. Bilgi almak için tıklayınız.

Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MCBÜSEM) tarafından "Proje Geliştirme ve Yönetimi", "Kendini Tanıma, Başkasını Anlama, İlişkileri Geliştirme", "Koçluk Eğitimi" ve "Mesleki Arapça" konularında online olarak eğitimler düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr.Öğr. Üyesi Serap Büyükkıdık 'Covid-19 Korkusu ve Duygu Durumları Üzerine Türkiye'de Boylamsal Bir Araştırma' isimli çalışması hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödüleri her yıl Türkiye Antalya ve Akdeniz Üniversitesi ölçeklerinin yanı sıra Bilim Onur, Bilim Hizmet, Bilim Teşvik ve Özel Ödül kategorilerinde, bir önceki yıl içinde çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine hizmet etmiş kişi, kurum ve kuruluşlara verilmektedir. Bu yıl 23. gerçekleştirilecekk olan 'Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri-2019' için başvurular 19 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yapılacak olup ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından 18-20 Kasım 2020 tarihleri arasında  yapılması planlanan "İkinci Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi” pandemi nedeniyle  16-18 Aralık 2020 tarihleri arasına ertelenmiştir. Kongre  hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Ankara Yıldırım  Beyazıt  Üniversitesi Tarih Topluluğu tarafından 15-16 Mart 2021 tarihleri arasında "Geçmişten Günümüze İslâm Şehirciliğinin Tezahürleri III" adlı bir öğrenci sempozyumu gerçekleştirecektir. Düzenlenecek sempozyum hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bursa Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Bilimler Dergisi 2020/2 yılı 39. sayısı yayınlanmıştır. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu, Erciyes Üniversitesi ve Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 25-26 Mayıs 2021 tarihlerinde Ankara'da "Yalan Haber, Nefret Söylemi ve Kültürel Irkçılık Kıskacında İslam" temasıyla "I. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu" düzenlenecektir. Sempozyum ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Siber Güvenliğe Giriş E-Sertifika Eğitimi" verilecektir. Eğitim ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Art Therapy" E- Sertifika Eğitimi verilecektir. Eğitim ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Liderlik Araştırma ve Uygulama Merkezi İnsan Kaynakları İş ve Performans Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenecek olan İKGEÇ I “İnsan Kaynaklarında Güncel Yaklaşımlar”   çalıştayı, 24-25 Aralık 2020 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü 2. Türk – Alman Enerji Forumu'nda "Yenilenebilir Enerji Çalışma Grubu" oluşturulmuştur. Yenilenebilir Enerji Çalışma Grubu tarafından  2020 yılında "Repowering in Wind Turbines" konusunda çalışmaların yürütülmesi planlanmıştır. "Repowering in Wind Turbines" konusunda çevrimiçi olarak 7 adet webinar düzenlenmesi öngörülmüş olup ilgili webinarlara ilişkin program takvimi ve ilk haftanın detaylı programı için  tıklayınız.

Dokuz Eylül Üniversitesi Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda görev yapmakta olan Dr.Öğr. Üyesi Gözde TÜRKÖZ BAKIRCI'nın "COVID-19 Salgınının Üniversite Öğrencilerinin Beslenme Tercihlerine Etkisi" isimli araştırması için hazırlanan ankete katılmak için  tıklayınız.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenecek olan "Online Hat Sanatı, Minyatür Sanatı, Çini Sanatı Eğitimleri"ne ilişkin ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi  yayını "Medical Biology and Genetics Laboratory Book" isimli eser, Üniversiteler Yayın Yönetmeliği’ nin 14. maddesi gereği ve kurumsal açık erişim politikası doğrultusunda e-kitap olarak yayınlanmıştır. Kitaba ulaşmak için tıklayınız.

Fenerbahçe Üniversitesi tarafından 11-13 Aralık 2020 tarihleri arasında online olarak düzenlenecek ICOLES-2020, 3. International Conference on Life and Engineering Sciences isimli uluslararası bir  konferans düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Dicle Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü bünyesinde, hakemli bir dergi olarak ulusal düzeyde yayın hayatına devam eden Dicle Adalet Dergisi'nin 2020 yılı sayıları için hukuk ve hukukla ilgili alanlara katkı sağlayan özgün bilimsel çalışmalarla ilgili makale kabulü devam etmektedir. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

Anadolu Üniversitesi tarafından çıkarılan "Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi" içerisinde 2021 yılının Nisan ayında "İnönü Savaşları'nın 100. Yıldönümü Özel Sayısı" çıkartılacaktır. Belirtilen özel sayıya makale göndermek için   tıklayınız.

Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından 23 Ekim 2020 tarihinde  düzenlenecek olan "Pandeminin Ticaret Hukuku ve Ceza Hukukuna Etkileri ve Çözüm Önerileri" konulu sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) 02 Kasım 2020-25 Şubat 2021 tarihlerinde Latince Dil Eğitimi (Uzaktan Eğitim) gerçekleştirecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde 18-20 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrim içi olarak "Olağanüstü Durumlarda Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Sempozyumu" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için  tıklayınız.

Ardahan Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 05-08 Kasım 2020 tarihlerinde açılacak olan Uygulamalı SmartPLS Eğitimi (Uzaktan Eğitim) hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından 12–13 Aralık 2020 tarihlerinde tamamen online olarak gerçekleştirilecek olan "International Conference on Empirical Economics and Social Sciences (e-ICEESS'20)" isimli Uluslararası Konferans düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim  Uygulama ve Araştırma  Merkezi (ATASEM) tarafından Yabancıları Türkçe Öğretimi Sertifika Programı düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için  tıklayınız.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından çıkarılan ve odağında insan hakları kavramı bulunan, hukuk disiplini veya disiplinlerarası konuları ilgilendiren, özgün araştırmaları yayınlamayı amaçlayan ve yıllık hakemli akademik bir dergi olan "İnsan Hakları Yıllığı Dergisi" ne makale  göndermek için tıklayınız.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından,  “Ailenin Korunması Hakkı” temalı “II. Uluslararası İnsan Hakları Sempozyumu” nu düzenlemiştir. Sempozyumda katılımcılar tarafından sunulan tebliğler ile aile kurumunun önemi ve günümüzde karşı karşıya kaldığı sorunlar insan hakları bağlamında tartışılmış ve çözüme yönelik öneriler dile getirilerek kitaplaştırılmıştır. Kitaba  https://www.tihek.gov.tr/ailenin-korunmasi-hakki-bildiriler-kitabi/ linkinden ulaşılabilir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 3 ayda bir yayınlanan hakemli araştırma dergisi olan Sosyal Politika Çalışmaları Dergisi'nin 2020 yılı 'Erişilebilirlik' özel sayısına makale göndermek için tıklayınız.

Atılım Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Fizyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ali Doğan Dursun'un "Yeni Coronavirüs Hastalığı (Covid-19) Pandemisi Sürecinde Sigara Tüketim Alışkanlıklarının Araştırılması" başlıklı çalışması kapsamında yapmayı planladığı anket çalışması Atılım Üniversitesi İnsan Araştırmaları Etik Kurul tarafından kabul edilmiş olup, anket linki için tıklayınız.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 14 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 10:00'da Palyatif Bakım ve Fizyoterapi konulu çalıştay Online (Zoom) olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Çalıştaya ait link 13 Ekim 2020 Salı günü Üniversitemiz Web sitesinde  https://rumeli.edu.tr/ yayımlanacaktır.

Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından 25-26 Kasım 2020 tarihleri arasında online olarak 2. Uluslararası Türkoloji Araştırmaları Sempozyumu (UTAS II) düzenlenecek olup başvurular  utas@yyu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

Bursa Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi - ULUSEM tarafından düzenlenen *Bilimsel Araştırma Projelerinin Kabulü, Uygulanması, BAP Komisyonu ve Koordinasyon Birimi Yapılanmasında ve İşleyişinde Yeni Dönem Düzenlemeleri-Ek 1 *Döner Sermaye İşletmelerinin yapılanmasında ve İşleyişinde Yeni Dönem İşlemleri-Ek 2* eğitimlerine ilişkin bilgi almak için tıklayınız.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Hukuk Müşavirliği tarafından Covid-19 salgını sırasında ve sonrasında iş güvenliği ve yeni çalışma modelleri konulu anketler hazırlanmıştır. Bilgi almak için tıklayınız.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesinin işbirliği ile 12-14 Kasım 2020 tarihleri arasında (e-kongre) olarak "3. Uluslararası Tarım, Çevre ve Sağlık Kongresi" yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) tarafından  “İstatistik Eğitimleri”   ve Yaratıcı Yazarlık Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile “Yazarlık Atölyeleri” eğitim programları  gerçekleştirilecektir. Eğitim programları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesinin resmi hakemli bilimsel tıbbi dergisi Ahi Evran Medical Journal 2019 sayıları itibariyle ULAKBİM TR- DİZİN' de indekslenmektedir. Dergi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezun İzleme, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından mezun bilgi sistemi oluşturulmuştur. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Amasya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde “JAUIST: Journal of Amasya University the Institute of Sciences and Technology/Amasya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ve Teknoloji Dergisi” yayın hayatına başlamıştır. Dergi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından yayınlanan "Dünya Dilleri, Edebiyatları ve Çeviri Çalışmaları Dergisi - DEDÇED (Journal of Academic Studies in World Languages, Literatures and Translation – WOLLT)" Uluslararası hakemli bir dergi olup elektronik olarak yayımlanmaktadır ve açık erişimlidir. Dergi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Ardahan Üniversitesi  Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde analizler yapılmaya başlanmış olup, analiz talebi için Ardahan Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi web  sitesine girilerek arulab@ardahan.edu.tr mail adresine “Analiz Hizmet Talep Formu” gönderilerek onay alınması gerekmektedir. 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Araştırmaları dergisi basılı ve elektronik olarak yayımlanan akademik, hakemli bir dergidir. Dergi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kızılırmak Deltası Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında yürütülen kuş göç araştırmalarının 2020 yılı sonbahar çalışması 14 Ağustos - 30 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Kuş halkalama çalışmaları hakkında bilgi  için tıklayınız.

Kocaeli Üniversitesi tarafından yayınlanan "Kocaeli Journal Of Scıence And Engıneerın" adlı elektronik dergiye ulaşmak için tıklayınız.

Mersin Üniversitesi işbirliğiyle 22–24 Ekim 2020 tarihlerinde, Zoom Sanal Meeting ortamında video konferans olarak “4. Uluslararası Mersin Sempozyumu” ve “4. Uluslararası Akdeniz Sempozyumu” gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yaşar Üniversitesi  Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) tarafından 06 Eylül-11 Ekim 2020 tarihlerinde Yüksek Gerilim Tekniği Eğitim Programı (Uzaktan Eğitim) gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından  ''2. Uluslararası Biyoçeşitlilik Araştırmaları Sempozyumu (ISBR2020)'' 18-20 Kasım 2020 tarihleri arasında sanal ortamda düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi  Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde çevrim içi yapılacak olan kurslarla ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Balıkesir Üniversitesi  Yalova Üniversitesi İslami Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 17-18 Ekim 2020 tarihlerinde " Cunda Toplantıları 3" kapsamında "Uluslararası Erken Çocukluk Dönemi Din-Ahlak-Değerler Eğitimi ve Sorunları" sempozyumu online olarak düzenleyecektir. Bilgi almak için tıklayınız.

Karabük Üniversitesi Sağlık ve Beşeri Bilimler alanında ulusal ve uluslararası yapılan özgün araştırmaları literatüre kazandırmayı amaçlayan, hakemli ve açık erişimli dergi olan UNIKA Sağlık Bilimleri Dergisi yayın hayatına başlayacaktır. Bilgi almak için tıklayınız.

Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde uzaktan eğitim yoluyla yapılacak olan eğitimlere ilişkin bilgi almak için tıklayınız.

Necmettin Erbakan  Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından "Avrupa Birliği Sivil Düşün" programı kapsamında, Avrupa Birliği desteği ile hazırlanan, sosyoekonomik açıdan  zayıf durumda olan kimselerin avukatlık hizmetlerine eşit standartta ulaşmasını hedefleyen proje hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından açılması planlanan "Online Yabancı Dil Eğitimleri" yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Gümüşhane Üniversitesi  Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde  AileDanışmanlığı Sertifika Eğitim Programı düzenlenmesi planlanmaktadır.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Mersin Üniversitesi  Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde uzaktan eğitim yoluyla yapılacak olan eğitimlere ilişkin bilgi almak için tıklayınız.

Mardin Artuklu Üniversitesi  Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 12-13 Ekim 2020 tarihlerinde  "Göç, Mültecilik ve Vatandaşlık: Suriyeli Mültecilerin Türkiye Vatandaşlığı Sorunu Online Çalıştayı" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kastamonu Üniversitesi  İletişim Fakültesi'nin çıkarmış olduğu "Kastamonu İletişim Araştırmaları Dergisi"nin 5. sayısı Aralık ayı içerisinde yayımlanacak olup, makale kabulü devam etmektedir. Dergi hakkında bilgi için tıklayınız.

Ardahan Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan "Zaman ve Mekan: Ardahan" konulu fotoğraf yarışmasına hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi  Nazilli İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde hakemli bilimsel bir dergi olarak yayın hayatına başlayan ve açık erişimli, yılda iki kez (Haziran ve Aralık) aylarında elektronik olarak yayınlanan "NİİBFD-Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi" hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Harran Üniversitesi tarafından 15-16 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2.Uluslararası Sanal Gerçeklik (International Conference on Virtual Reality) konferansına ilişkin bilgi almak için tıklayınız.

Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından gönderilen yazıya istinaden,19-22 Mayıs 2021 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan Eyaleti'nin Detroit şehrinde gerçekleştirilecek olan EDRA 52. Konferansıyla ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek   Kurumumu kültürel değerlerimizi, birikimlerimizi ve tecrübelerimizi gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Türk Masal Külliyatı-I projesi başlatmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde uzaktan eğitim-canlı ders şeklinde açılması planlanan eğitim programları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi organizasyonunda ve Akseki Kaymakamlığı, Akseki Belediyesi ile Akseki Eğitim Hayratı Derneği desteğinde, 20-21 Mayıs 2021 tarihlerinde Akseki'de "TARİHTE AKSEKİ, AKSEKİ'DE TARİH" başlığıyla bir sempozyum düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi  "Mezun Bilgi Sistemi" kurulmuştur. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi  Karaelmas Fen ve Mühendislik Dergisi, Fen Bilimleri, Temel Sağlık Bilimleri ve Mühendislik Bilimleri alanlarında ulusal ve uluslararası yapılan özgün araştırma makaleleri, derlemeler, kısa makaleler, teknik not, kitap eleştirileri ve bilimsel nitelikli editöre mektupları yayınlayan Ulusal İndeksli (Ulakbim) bir dergidir. Bilgi almak için tıklayınız.

Hacettepe Üniversitesi  Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi bünyesinde "Konkordato Komiserliği Temel Eğitimi Sertifika Programı" açılacaktır. Eğitime ilişkin bilgi için tıklayınız.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde örgün eğitim ve uzaktan eğitim-canlı ders şeklinde açılması planlanan eğitim programları yapılacaktır.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sinop Üniversitesi bünyesinde hakemli bir dergi olarak ulusal düzeyde yayın hayatına devam eden ve yılda iki kez yayımlanan, ASOS, İDEALONLİNE, SOBİAD, CROSSREF, ROAD, ROTINDEXING, RESEARCHBİB ve İSAM dizin veri tabanlarında yer alan, ULAKBİM başvurusu yapılmış olan "Sinop Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (SÜSBD)" Temmuz-Aralık 2020 8. (sekizinci) sayısı için değerli bilim insanlarının Sosyal Bilimler alanına katkı sağlayan özgün bilimsel çalışmalarıyla ilgili makale kabulü devam etmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Çalışmaları Dergisi (Journal of Aviation and Space Studies) ikinci sayısı şubat ayında yayınlanacaktır. Yayın göndermek için tıklayınız.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde  erişilebilirlik standartları  ve  mevzuatı  ile  birlikte,  binalar  ve  yakın  çevresinin  tasarımı  aşamasında uygulanması gereken tek kaynak niteliğinde Erişilebilirlik Kılavuzu hazırlanmıştır. Klavuz için tıklayınız.

Hacettepe ÜniversiteSİ Yabancı Diller Yüksekokulu Kurslar Koordinatörlüğü tarafından,  akademik ve idari personel ile öğrencilerini ulusal/uluslararası yabancı dil sınavlarına hazırlamak ve yabancı dil bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla uzaktan eğitim yoluyla kurslar düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Kamu İhale Kurulu tarafından sertifikalı Kamu İhale Mevzuatı eğitimi verilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü "İşle Bütünleşmenin Pozitif Ses Çıkartma Davranışı Üzerindeki Etkisinde Örgütsel Bağlılığın Aracılık Rolü" konulu tez çalışması anket olarak yapılmaktadır. Ankete katılmak için tıklayınız.

TÜBA tarafından Sağlık Bilimleri Terimleri Sözlüğü hazırlanmaktadır. Katkı sağlamak için tıklayınız.

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Online Solidworks ve Online Autocad Eğitimleri başlayacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi  ile L.N. Gumilyov Avrasya Milli Üniversitesi (ENU)-Kazakistan tarafından 14-15 Kasım 2020 tarihlerinde Kazakistan'ın Nur-Sultan (Astana) şehrinde ONLINE katılımlı  2. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Mühendislik Kongresi/2. International Turkic World Congress on Science and Engineering (TURKCOSE) düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sinop Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü bünyesinde  "Personel Maaş ve SGK İşlemleri 3 Kursu" düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ev sahipliğinde "4. Uluslararası Mühendislik Teknolojileri Konferansı (ICENTE'20) " 19-21 Kasım 2020 tarihleri arasında Sanal ortamda (çevrimiçi) düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Harran Üniversitesi  Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından   "Uzaktan Öğretim Mühendisliği Dergisi"nin ilk sayısı 2020 Aralık ayında yayınlanacak olup, ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından II. Uluslararası Genç Araştırmacılar Öğrenci Kongresi (IYRSC 2020) 17-19 Aralık 2020 tarihlerinde MAKÜ Lavanta Tepesi Hotel'de gerçekleştirilecektir.Ayrıntılı bilgi için  tıklayınız.

Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde yayın hayatına başlayan "Bingöl Üniversitesi Sağlık Dergisi" yılda 2 (iki) sayı olarak yayımlanan bilimsel, akademik ve hakemli bir dergidir. Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Süleyman Demirel Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde "7. Uluslararası Kaos, Karmaşıklık ve Liderlik Konferansı (7. INTERNATIONAL SYMPOSIUM - Chaos, Complexity and Leadership)” 29 -31 Ekim 2020 tarihleri arasında sanal ortamda (çevrimiçi) olarak düzenlenecektir. 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak İşletme Fakültesi Dergisi, Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere yılda 2 sayı olarak yayımlanan hakemli bir bilimsel dergidir. Dergi hakkında detaylı bilgiye http://dergipark.gov.tr/bifd adresinden ulaşılabilir.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisi, aralık ayı içerisinde yayınlanacak olan sayısı için "Temel Bilimler ve Mühendislik" alanında makale kabulüne devam etmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İzmir Demokrasi  Üniversitemiz  Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından  7-9 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi online olarak Uluslararası Beşeri Bilimler Kongresi (International Humanities Congress) düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

İzmir Demokrasi Üniversitesi   Eğitim Fakültesi tarafından 4-6 Aralık 2020 tarihlerinde çevrimiçi olarak Eğitimde Dönüşüm, Uyum ve Sürdürülebilirlik temalı 2. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi düzenlenecektir.  Ayrıntılı bilgi  için tıklayınız.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Çalışmaları Dergisi (Journal of Aviation and Space Studies) isimli dergimizin Dergipark üzerinden ilk sayısı yayımlanmıştır. İkinci sayısına Türkçe ve İngilizce dillerinde yayın kabul edilecektir.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, online olarak düzenlenecek "Autocad Eğitimi Sertifika Programı, Robotik Kodlama Eğiticilerin Eğitimi Sertifika Programı, Çocuklar İçin Robotik Kodlama Eğitimi, ALES Hazırlık Kursu ve YÖKDİL Hazırlık Kursuna" ilişkin bilgi almak için tıklayınız.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan ISCTurkey - Anatolian Crypt Konferansı, 3-4 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacaktır. Ana teması Kriptografi ve Bilgi Güvenliği olarak belirlenen söz konusu Konferans hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından  Mimarlık Fakültesi tarafından 13-15 Kasım 2020 tarihlerinde online olarak International Spatial Planning an Design Symposium  başlıklı bilimsel toplantı düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Balıkesir Üniversitesi  Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Kan ve İdrar Analizlerinin Yorumlanması Eğitimi (Uzaktan Eğitim)" gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hukuk eğitiminin geleceğinin tartışılacağı "Transnational Conference on the Future of Legal Education, the Practice of Law, and the Judiciary" başlıklı uluslararası bir konferans yapılması planlanmaktadır. Katılımcıların 15 Ekim 2020 tarihine kadar tebliğ bildirimlerini yapmaları gerekmektedir.

İzmir Demokrasi Üniversitesi  Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından  7-9 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak Uluslararası Beşeri Bilimler Kongresi  (International Humanities Congress) düzenlenecek olup, kongre web adresi: http://ihc.idu.edu.tr/'dir. Tıklayınız.

Yaşar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından  TÜBİTAK 1001 projesinde görevlendirilmek üzere; Yüksek Lisans, Doktora ve Doktora sonrası Araştırmacı seviyelerinde TÜBİTAK 1001 Proje Bursiyeri istihdamına ilişkin bilgi almak için tıklayınız.

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan doktora ve yüksek lisans programları için tıklayınız.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi tarafından  16-18 Ekim 2020  tarihlerinde NEVŞEHİR'de  "5. International Conference on Materials Scienceand Technology in Cappadocia/TURKEY (IMSTEC'20 Kapadokya)" konulu Sempozyum düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinin araştırma ve çalışmalarının sonuçlarını bilim camiası, iş dünyası, öğrenciler ve tüm kesimlerle paylaştığı haftalık söyleşiler Ağustos ayı boyunca "TKNÜ İİBF TV" YouTube kanalında yayınlanacaktır. 

Bilecek Şeyh Edebali Üniversitesi tarafından yayınlanan mühendislik ve teknoloji ağırlıklı 'BSEU Journal of Engineering Research and Technology (BSEUJERT)' dergisine makale göndermek için tıklayınız.

Yaşar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü hakkında bilgi için tıklayınız.

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde yayın hayatına başlayan ETÜ- Sentez İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi 'ne makale göndermek için tıklayınız.

Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Fakültesi tarafından  Latince Dil Eğitimi (Uzaktan Eğitim) gerçekleştirecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi tarafından  II. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi VII. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Tıp Öğrencileri Araştırma Dergisi makale kabulüne başlamıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından Uluslararası Malzeme Bilimi, Makine ve Otomotiv Mühendisleri ve Teknolojisi Konferansı Düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ankara Üniversitesi tarafından İklim Değişikliği ve Su Yönetimi Eğitimi düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

19 Mayıs Üniversitesi Kuş Göç Araştırmaları Kapsamında Kuş Halkalama çalışmaları yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Kuş Halkalama çalışması 

Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından Şehir Ödülleri Türkiye 2020 Artvin Etkinliği düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2. Otoloji Odyoloji Kongresi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Müdürlüğü Türkiye Ulusal Jeodezi ve Jeofizik Birliği Temsilci Kurum Başkanlığı, ilgili  projelere bütçe desteği verecektir. Ayrıntılar için tıklayınız.

Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından 1. Uluslararası Ormancılık ve Doğa Turizmi Kongresi gerçekleştirilecektir. Ayrıntılar için tıklayınız. Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Asya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan  Asya Araştırmaları Uluslararası Sosyal Bilimler Dergisine çalışmalarınızı göndermek  için tıklayınız.

İnönü Üniversitesi  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun dergisi için tıklayınız. 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından 2. Uluslararası Tarım Bilimleri Kongresi Düzenleneceketir Ayrıntılar için tıklayınız.

Bursa Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Bilimler Dergisi'nin 2020/1 yılı 38. sayısı yayınlanmıştır. Dergi için tıklayınız.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Proje Geliştirme ve Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile "Sosyal Bilimlerde TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama Eğitimi" düzenlenecektir. Ayrıntılar için tıklayınız.

Alanya Alaettin Keykubat Üniversitesi tarafından  "Alanya/Alaiye ve Alaaddin Keykubat Sempozyumu-800, Fetih Yılının Eşliğinde "başlığıyla bir sempozyum düzenlenecektir. Ayrıntılar için tıklayınız.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu işbirliği ile düzenlenecek olan "Gençlerin Bakışıyla 100. Yılında TBMM ve Millî Egemenlik" konulu kısa film yarışması hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

KTO Karatay Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan dünyanın ilk online COVİD-19 konferansı hakkında bilgi için tıklayınız.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından yayınlanan  Akıllı Ulaşım Sistemleri ve Uygulamaları Dergisi - AUSUD'un (Journal of Intelligent Transportation Systems and Applications - JITSA) beşinci sayısı Nisan ayında DergiPark üzerinden yayınlanmıştı. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'nın 100. Yılına Özel Çocuk Bülteni" ne ulaşmak için tıklayınız.

Altınbaş Üniversitesi Rektörlüğü tarafından  1. Uluslararası Sağlık Bilimlerinde Multidisipliner Çalışmalar Kongresi" düzenlenecektir. Ayrıntılar için tıklayınız.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından "2nd International Congress on Academic Studies in Philology - BICOASP" (II. Uluslararası Akademik Filoloji Çalışmaları Kongresi) düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi alımı ilanı için tıklayınız.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi’nin işbirliği ile "International Conference on Medical Devices (TIPCIH’2020)”nin üçüncüsü 28-29 Eylül 2020 tarihlerinde Antalya'da düzenlenecektir.Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

19 Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) ve Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) iş birliği ile  ”Güç Analizi (Power Analysis) Eğitim Programı” ve” SPSS Uygulamalı Temel Düzey Veri Analizi “ uzaktan eğitim programları düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Trakya Üniversitesi  Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yayınlanacak olan "Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Dergisi"ne akademik katkıda bulunmak isteyenler için,  tıklayınız.

Iğdır Üniversitesi tarafından  12-13-14 Haziran 2020 tarihleri arasında interdisipliner Online International  COVID-19 Conference (CONCOVID, www.concovid.org) organize edilecektir. Ayrıntılar için tıklayınız.

Kayseri Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (Kayseri University Journal of Social Sciences), ilk sayısını Aralık ayında DergiPark üzerinden yayımlamıştır. İncelemek için tıklayınız.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi  Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından "Koronavirüs pandemisinin ölüm kaygısı ve iyi oluş üzerindeki etkileri" adlı anketi yaptıkları bilimsel çalışmalarda kullanmak üzere hazırlamışlardır. Ankete katılmak için tıklayınız.

Mus Alparslan Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde görev yapmakta olan Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Şamil TATIK, "Öğretim Elemanlarının Akademisyenliğe Yabancılaşma Düzeylerinin İncelenmesi'' adlı ankete katılmak için tıklayınız.

Tarım ve Orman Bakanlığı "Belirli Gıda Bileşenleri ve Yeni Gıdalar (GBYG) Komisyonu" adıyla yeniden komisyon  oluşturulacaktır. Komisyonunda  görev almak isteyen akademik  personel, Genel  Müdürlük web  sitesinden  bilgi alabilir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi bünyesinde 2020 yılı içerisinde, "TBMM'nin 100. Yılı ve Millî İrade Özel Sayısı" çıkarılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi 01-03 Ekim 2020 tarihleri arasında Ressam Ahmet Yakupoğlu anısına "3. Uluslararası Sanat ve Tasarım Sempozyumu, Uluslararası Karma Sergi, Ulusal 5. Ahmet Yakupoğlu Resim Yarışması ve Sergisi düzenleyecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.