Duyurular

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.   Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi

 

 

KAPALI YÜZME HAVUZU
Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren, Gençlik Spor ve Eğitim Merkezi Tesisleri içerisinde yer alan Kapalı Yüzme Havuzu Gazi Spor Merkezi içinde hizmet vermektedir. (Spor Bilimleri Fakültesi Yanı)
Abone üyeliklerde üye kartı olmadan seansa giriş yapılamaz.

Yüzme Havuzu İrtibat Tel: 0312 202 39 60

YÜZME HAVUZU (2019)

Gazi Üniversitesi Öğrencileri;
Yüzme Aylık Abone üyeliği (Kişi Başına)    60,00 TL Haftada 3 gün, Aylık toplam 12 gün,
Yüzme tek seferlik kullanım (Kişi Başına)    8,00 TL 1 saat

Gazi Üniversitesi Akademik ve İdari Personeli ile Eşi ve Çocukları, Emeklisi ve Eşi (Üstsoy ve altsoyları);
Yüzme Aylık Abone üyeliği (Kişi Başına)    65,00 TL Haftada 3 gün, Aylık toplam 12 gün,
Yüzme tek seferlik kullanım (Kişi Başına) 10,00 TL 1 saat

Gazi Üniversitesi Mezunları ile Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri;
Yüzme Aylık Abone üyeliği (Kişi Başına)    70,00 TL Haftada 3 gün, Aylık toplam 12 gün,
Yüzme tek seferlik kullanım (Kişi Başına) 12,50 TL 1 saat

Yapılan Protokol Gereği Hacettepe ve Ankara Üniversitesi Akademik ve İdari Personeli
Yüzme Aylık Abone üyeliği (Kişi Başına)    70,00 TL Haftada 3 gün, Aylık toplam 12 gün,
Yüzme tek seferlik kullanım (Kişi Başına) 12,50 TL 1 saat

Diğer Kurum ve Kuruluşların Personelleri ile Eş ve Çocukları (Üstsoy ve altsoyları);
Yüzme Aylık Abone üyeliği (Kişi Başına)    70,00 TL Haftada 3 gün, Aylık toplam 12 gün,
Yüzme tek seferlik kullanım (Kişi Başına) 12,50 TL 1 saat

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ ndan;
Merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, kamu bankaları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda bulunan eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal ve destek amaçlı tesislerden dinlenme amacıyla veya diğer amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespitinde ve elde edilen gelirlerin kullanımında uyulacak usul ve esaslara göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğin yıllara göre belirlenen bedeller üzerinden ücret uygulanmaktadır.

NASIL ÜYE OLURUM?
Üyelik için gereken koşullarla birlikte merkezlerimize müracaat edilmesi yeterlidir.

ÜYELİK KOŞULLARI
* 1 Adet vesikalık fotoğraf,
* Kayıt sırasında, öğrenci, kurum kimlik veya diğer aboneler için nüfus cüzdanının aslı ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
* Üyelik ücreti, Gençlik Spor ve Eğitim Merkezi Tesislerinde POS cihazlarından kart ile ödemesi yapılacaktır. (Bank24Jet-Banka kartı -Kredi Kartları)
* Spor yapılmasında bir engel olmadığına dair; Sağlık beyan belgesi (Gençlik Spor ve Eğitim Merkezinde doldurularak imzalanacaktır) veya sağlık raporu (Sağlık Ocağı, Mediko vb.)
(Sağlık beyan belgesi; 01.12.2012 tarih ve 28484 sayılı Resmi Gazete yayınlanan, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünün Sporcu Lisans, Tescil, Vize ve Transfer Yönetmeliğinde Değişikllik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 3. madde ve 17. madde de yapılan değişiklikle; (a) "Sağlık yönünden beden eğitimi ve spor faaliyeti yapmasına engel bir halinin bulunmadığına dair yazılı beyan")

Seanslar

 Pazartesi Kapalı (Haftalık Temizlik)

 Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma-Cumartesi-Pazar

07.30 - 08.30

09.00 - 10.00

10.30 - 11.30

12.00 - 13.00

13.30 - 14.30

15.00 - 16.00

16.30 - 17.30

18.00 - 19.00

19.30 - 20.30

Kapalı Yüzme Havuzunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar;
* Gençlik Spor ve Eğitim Merkezi Tesislerinde üyeler abone olduğu faaliyetlerin genel kurallarına uyması, programda belirlenen saatlerde çalışma yapması gerekmektedir. Tesislerden faydalanan üyelerin; havlu, spor giysi ve spor ayakkabılarını beraberinde getirmelidir. (Mutlaka temiz spor ayakkabı kullanılması rica olunur)

* Üyelik kartları sadece kart sahibi tarafından kullanılır. Üyelerin seanslarını kullanmaktan vazgeçmesi durumunda yerine başka birisi devam edemez, başkası tarafından kartın kullanılması durumunda kart iptal edilir ve ücret iadesi yapılmaz.

* Tesis içerisinde kapalı alanlarda ve Tesisin dışında pencere ve kapı önlerinde sigara içilemez. Aksi halde 4207 sayılı “Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkındaki Kanun” gerekçesiyle sigara içenler hakkında cezai işlem uygulanır.

* Tesislerde ve seans saatleri içinde izinsiz, kamera, resim vb. çekim yapılamaz.

* Spor Tesisleri Resmi tatil günlerinde kapalıdır.

* Yüzme Havuzunda su, mineralli su, vs. dışında yiyecek içecek tüketilmesi yasaktır. Spor ya da oyun amaçlı, deniz topu, deniz yatağı gibi araç ve gereçler getirilmez. Havuz çevresine sadece yüzme amaçlı malzemeler getirilir.

* Havuza girerken bone takmak zorunludur. Gözlük kullanımı kişilerin tercihine bırakılmıştır.

* Spor Tesislerinde kaybolan veya unutulan eşyalardan idare sorumlu tutulamaz.

* Havuz kullanımında aksi bir uygulama olmadığı sürece havuzu boylamasına kullanınız. Havuz yönetiminden özel izin alınmış çalışmalar dışında, havuz dibinden nefes tutarak yüzmeyiniz.

* Kullanıcılar mayo, şortmayo giymek zorundadır. Yüzme amaçlı üretilmiş kıyafetler dışındaki ürünlerle havuza girilmez.

* Yüzme bilmeyenler havuzu kullanamazlar. Üyelikleri iptal edilir ücret iadesi yapılmaz.

* Hijyen ve güvenlik gereği tüm eşyalar soyunma dolabına yerleştirilmeli (ayakkabı v.s). Hiçbir eşya dolap dışında bırakılmamalıdır.

* Vücudunun herhangi bir yerinde açık yarası, bandajı, kesiği, ayak enfeksiyonu, deri lezyonu, cilt hastalığı, çıban, göz iltihabı, kulak akıntısı, güneş yanığı, zührevi hastalığı veya herhangi bir bulaşıcı hastalığı olanlar kendi sağlığı ve toplum sağlığı için havuza girmemelidir/alınmazlar. EPİLEPSİ (halk dilinde sara adıyla bilinen) hastaları kesinlikle havuza girmemelidir.

* 7 (yedi) Yaşından küçük çocuklar havuza alınmazlar. 18 yaşından küçük çocuklar için ebeveynleri tarafından sorumluluk taahhütnamesi imzalandıktan sonra ebeveynlerin refakatinde havuzdan yararlanabilirler.

* Spor sağlıklı yaşamın gereği olsa da her birey için uygun olmayabilir. Bu nedenle spor yapabilmeniz için doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Üniversitemiz sportif faaliyetten dolayı yaşanacak sağlık problemlerinden sorumlu tutulamaz. Üniversitemiz Üyelerimizin tesis içerisinde uğrayacağı fiziksel veya maddi zararlardan sorumlu değildir. Gençlik Spor ve Eğitim Merkezlerinde her türlü alkol, tütün ürünleri vb. maddeleri kullanmak yasaktır. Kullanıcıların, tesis içerisinde ve çevresinde kullandıkları malzemelerde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumludur ve meydana gelecek maddi zararı karşılamakla yükümlüdür. Tesislere evcil hayvan, dışarıdan yiyecek-içecek, spor ya da oyun amaçlı malzeme getirilemez.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşın; medikospor@gazi.edu.tr