Üniversitemizle Ermaksan Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
16 Ağustos 2018 15:40

Üniversitemiz üniversite-sanayi işbirliği kapsamında imzalanan işbirliği protokollerine bir yenisini daha ekledi. Üniversitemizle Ermaksan arasında TÜBİTAK 1004 programı kapsamında yapılan protokolle alanında yetkin personel yetiştirilmesi, cihazların teknik gelişimi ve AR-GE alanında ortak projeler geliştirilmesi öngörülüyor. İmzalanan protokolle birlikte Ermaksan ve Gazi Üniversitesi laboratuvar altyapıları da ortak altyapı olarak kullanılacak. Bu işbirliği protokolü ile birlikte iki kurum, ülkemize katma değer sağlayacak yeni teknolojilerin birlikte üretilip geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürütecek.

Ermaksan ev sahipliğinde yapılan protokol törenine, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nizami Aktürk, Prof. Dr. Metin Salamcı, Prof. Dr. Rahmi Ünal ve Doç. Dr. Yusuf Usta, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özkayan, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan katıldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, imza töreninin ardından Optoelektronik AR-GE Merkezi’ni gezerek, merkez hakkında bilgi aldı.  İki kurum arasında yapılan işbirliğinin hayırlı olmasını dileyen Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Uslan, hep birlikte omuz omuza verip yüksek teknoloji ürünleri geliştirerek Türkiye’yi daha güçlü bir şekilde geleceğe taşımak istediklerini söyledi.

Üniversite-sanayi işbirliğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan ise Rektörümüz Prof. Dr. Uslan ve beraberindeki heyeti Ermaksan’da ağırlamaktan ve Gazi Üniversitesi ile yapılan iş birliğinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.