Üniversitemiz ile Türkiye Taekwondo Federasyonu Arasında Protokol İmzalandı
24 Aralık 2020 17:47

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti. Ziyarette Prof. Dr. Musa Yıldız, Üniversitemizin ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Prof. Dr. Metin Şahin adına dikilmiş 3 adet fidanın sertifikasını kendisine takdim etti.

Ziyaret esnasında, Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türkiye Taekwondo Federasyonu arasında bir protokol de imzalandı. Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Bayındır, Prof. Dr. Fazlı Polat ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Erdal Zorba’nın da yer aldığı imza töreninde imzalar, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız ile Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin tarafından atıldı.

Protokol kapsamında; Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye Taekwondo Federasyonuna bağlı sporcuların sporda yetenek taramasını ve atletik performans testlerini yapacak.  Merkez, sporculara spor sakatlıklarından korunma konusunda yardımcı olacak. Merkez ile Federasyon arasında bilimsel araştırmalara yönelik iş birliği de yapılacak. Ayrıca, antrenörlerin eğitimleriyle, proje temelli faaliyetler yürütülecek.