Tayvan Üniversitelerinden Burs Fırsatları
09 Mart 2020 09:40

National Cheng-Kung ile National Formosa Üniversitelerinden gelen bir heyet tarafından öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize Tayvan’daki eğitim ortamı, Tayvan bursları, Çin dili eğitim bursu, National Cheng-Kung Üniversitesi ve National Formosa Üniversitesi hakkında genel bir tanıtım yapıldı.

 

 

Taipei Ekonomik ve Kültürel Misyonu Sekreteri Sibel Wei-Tzu Chang, Tayvan Çin dili eğitimi bursu hakkında bir sunum yaptı. Türkiye ile Tayvan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ile birlikte kültür ve eğitim alışverişinin yapılması amacıyla başarılı Türk öğrencilerin Tayvan’da lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi alma fırsatını sağlamak için Tayvan Eğitim Bakanlığı, Tayvan Çin dili eğitim bursu verecek. Son başvuru tarihi 31 Mart 2020 olan bursun detayları için https://roc-taiwan.org/tr_tr/index.html adresli internet ziyaret edilebilecek.

Tayvan’da lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim yapmak için burs talebinde bulunmak isteyenler ise ‘Taiwan ICOF International Higher Education Scholarship’ programının detayları için http://www.icdf.org.tw/ sitesini ziyaret edebilirler. Bu burs için son başvuru tarihi de 15 Mart 2020 olarak açıklandı.

National Cheng-Kung Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Dairesi Dekanı Prof. Shou-Ying Yang, üniversitelerinde bulunan fırsatlar ve burslarla ilgili bir sunum yaptı. Ardından National Formosa Üniversitesi Uluslararası Öğrenci İşleri Dairesi Başkanı Doç. Dr. Yueh-Heng Li kendi üniversiteleri hakkında bilgiler verdi. Mimar Kemaleddin Salonunda yapılan tanıtım toplantısının bitimiyle soru cevap kısmına geçilirken, öğrencilere Tayvan’a ait yöresel hediyeler verildi.