Gazi Üniversitesi İle Sayıştay Arasında Staj Protokolü İmzalandı - Gazi Üniversitesi
Gazi Üniversitesi İle Sayıştay Arasında Staj Protokolü İmzalandı
09 Şubat 2018 16:13

Devlet üniversitelerinde bir ilk olan Sayıştay stajı ile öğrencilerin mezun olmadan kendilerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gonca Bayraktar Durgun, 19 Ocak 2018 tarihinde Sayıştay Başkanı Sayın Seyit Ahmet Baş’a makamında ziyarette bulundu. Sayıştay Başkan Yardımcıları Fikri Özkök ve Fikret Çöker’in de katıldığı toplantıda Gazi Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü imzalandı.

Sayıştay ile yapılan işbirliğine göre, Gazi Üniversitesi İİBF ve Hukuk Fakültelerinin 3. ve 4. Sınıfında okuyan ve not ortalamaları 3,00 üzerinde olan öğrenciler, üniversite web sayfalarında yayınlanan formu doldurarak Sayıştay staj uygulamasına başvuru yapabilecek. Yapılan değerlendirmeler ve mülakatlar sonucunda, Sayıştay’ın belirleyeceği sayıda öğrenci bir dönemlik gönüllü staja kabul edilecek. Sigortaları üniversite tarafından karşılanacak olan öğrenciler, stajları süresince belirlenen kurallar dâhilinde kurum imkânlarından faydalanabilecek.

 

 

Geçtiğimiz dönem Danıştay ile yapılan işbirliği kapsamında başlatılan staj uygulaması, son derece verimli oldu ve olumlu geri dönüşler alındı. Yapılan bu işbirlikleri ile öğrencilerin mezun olmadan kamu kurumlarını tanımaları ve sosyal çevrelerini geliştirmeleri hedefleniyor.