Ankara’ya Yapılacak Bisiklet Yolunda Son Durak Gazi Üniversitesi
05 Eylül 2019 16:51

Ankara Büyükşehir Belediyesince Ümitköy Metro İstasyonu ile Gazi Üniversitesi arasını kapsayan güzergâhta 56 kilometrelik bir bisiklet yolu yapılacak.

“Bisiklet Yolu Projesi” kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Üniversitemizin de yer aldığı 5 üniversite arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi binasında gerçekleşen imza törenine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan’ın yanı sıra Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tülin Gençöz katıldı.

2020 yılında tamamlanması planlanan bisiklet yolunun, Ümitköy Metro İstasyonu'ndan başlayarak, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Milli Kütüphane ve Ankara Üniversitesi güzergâhını takip ederek üniversitemizde son bulması planlanıyor. Proje kapsamında metro istasyonları ile EGO otobüslerinin de bisiklet taşımaya uygun hale getirilmesi hedefleniyor.